Kurze odpady = Waty - ENERGIA - ELEKTROWNIA - USA - ENERGIA ODNAWIALNA - KURA - DRÓB - FARMA - EUROPA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kurze odpady = Waty
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kurze odpady = Waty

Kurze odpady = Waty
Dostawca energii w Nevadzie opracował niezanieczyszczającą środowisko metodę przetwarzania odpadów kurzych farm w energię niezbędną do funkcjonowania współczesnego człowieka. Rozwiązanie polega na przetwarzaniu ptasich odchodów w metan będący odnawialnym paliwem potrzebnym do wytwarzania energii.

Nowa spółka jest jedną z wielu która ma nadzieję na zaistnienie na rynku energetycznym zwiększając udział odnawialnych źródeł energii ogólnym bilansie energetycznym kraju.

Odpady drobiowe, pomimo dużych ilości jak dotąd okazały się dość problematycznym paliwem , ponieważ podczas bezpośredniego spalania stopień zanieczyszczeń wydalanych do atmosfery był porównywany z tym, otrzymywanym podczas spalania węgla w elektrociepłowni. Nowe rozwiązanie polega na wyodrębnieniu z odchodów metanu pozostawiając masę pozbawioną zapachu, którą można wykorzystać jako nawóz.

Zapowiedziano już, że w czerwcu 2010 w Południowej Karolinie ma rozpocząć działalność tego typu elektrownia. W Europe ma również działać kilka podobnych obiektów, które posiadają umowy z 13 gospodarstwami drobiarskimi w Północnej Karolinie na dostawy paliw ekologicznych. Energia otrzymywana tą drogą będzie wykorzystywana w gospodarstwach oraz sprzedawana jako energia użytkowa.

Artur Kulikowski
www.physorg.com
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl