Automatyczne podlewanie roślin w domu i na balkonie - SYSTEMY NAWADNIANIA - ROŚLINY - INTELIGENTNY OGRÓD
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Automatyczne podlewanie roślin w domu i na balkonie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Automatyczne podlewanie roślin w domu i na balkonie

Automatyczne podlewanie roślin w domu i na balkonie
fot. Automatyczny system nawadniania

Tydzień, dwa urlopu to dla naszych roślin ciężki czas. Bez regularnego podlewania mogą być w bardzo złej kondycji lub nawet nie przetrwać. Nie musimy też prosić rodziny, znajomych lub sąsiada o opiekę nad naszymi roślinami. Rozwiązaniem może być automatyczna konewka. Jak działa taki system?

 – Nie każdy na balkonie i tarasie ma kran z ujęciem wody, natomiast są urządzenia, niewielkiej mocy pompki, które są wstanie pobierać wodę ze zbiornika i podczas naszego urlopu nawadniać  rośliny na tarasie. Podobną instalacje możemy zbudować w domu jest to instalacja tymczasowa. Skupiamy wtedy rośliny w jednym miejscu i budujemy instalacje, która będzie opiekowała się roślinami – mówi Dariusz Kapron, ekspert Gardena.

Rośliny w będą nawadniane automatycznie zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem na wodę. Domowy w pełni automatyczny system nawadniania kropelkowego może nawodnić maks. 36 roślin doniczkowych. Wyposażony w pompę, która poprzez transformator z włącznikiem czasowym zostaje uruchomiona raz dziennie na 1 minutę i zasila rośliny wodą z pojemnika, w którym jest umieszczona. Poprzez sieć rozdzielników i przewodów nawadniających woda trafia tam, gdzie jest potrzebna. Aby uwzględnić różnice w zapotrzebowaniu na wodę różnych roślin, zastosowano tutaj 3 rozdzielniki o różnym wydatku wody, każdy z 12 wyjściami dla dokładnego jej dozowania – 15 ml, 30 ml i 60 ml na minutę.

 – Instalacja przeznaczona do skrzynek balkonowych może być stałą instalacją, a nie tylko używaną podczas naszego urlopu. Mamy wtedy gwarancję bardzo regularnego nawadniania – wyjaśnia Dariusz Kapron.

Jedyne co musimy kupić do automatycznej konewki to pojemnik na wodę.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Ronia
@17:02 Ja odpowiem może :) sprawdzi na balkonie, na tarasie, ogólnie na zewnątrz :)
No avatar
Gość
Hej, @gość, jeśli tu zerkniesz to daj znać, czy taki system też sprawdzi się na balkonie...
No avatar
Gość
Fajnie jednak zaufać automatycznemu systemowi nawadniania. Bardzo ułatwia to opiekę podczas nieobecności. U mnie najlepiej sprawdził się system kropelkowego nawadniania (Tropf Blumat), ogólnie nie muszę w ogóle się martwić o stan roślin po powrocie...
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl