Silnik elektryczny we wszystkich nowych modelach Volvo po 2019 r. - SILNIK ELEKTRYCZNY - NAPĘD HYBRYDOWY - VOLVO - ELEKTROMOBILNOŚĆ - MOTORYZACJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Silnik elektryczny we wszystkich nowych modelach Volvo po 2019 r.
drukuj stronę
poleć znajomemu

Silnik elektryczny we wszystkich nowych modelach Volvo po 2019 r.

Silnik elektryczny we wszystkich nowych modelach Volvo po 2019 r.
fot. Volvo

Volvo zapowiada koniec produkcji samochodów z napędem konwencjonalnym. Całkowicie spalinowe samochody będą stopniowo zastępowane samochodami z napędami hybrydowymi.

Volvo Cars, producent samochodów segmentu premium, ogłosił, że każdy nowy model Volvo, wprowadzony na rynek po roku 2019, będzie wyposażony w silnik elektryczny. Jest to historyczny moment w dziejach motoryzacji i rozwoju samochodów, w których teraz poza silnikiem spalinowym powszechna stanie się obecność napędu elektrycznego. Taki ruch pokazuje, że marka Volvo patrzy w przyszłość i widzi, że elektryfikacja obok samochodów autonomicznych staje się centrum zainteresowania całego sektora automotive.

Komunikat odzwierciedla jeden z najbardziej znaczących i istotnych kroków, podjętych wśród producentów samochodów, w kierunku przyjęcia elektryfikacji i podkreśla jak, po ponad 100 latach od wynalezienia silnika spalinowego, przygotowywany jest grunt dla nowego rozdziału w motoryzacji.

 – Najważniejszy dla nas jest klient – powiedział Håkan Samuelsson, President i Chief Executive. Klienci coraz częściej wymagają samochodów elektrycznych, a my chcemy na te wymagania, zarówno obecne jak i przyszłe, odpowiedzieć.

Volvo Cars przedstawi portfolio dostępnych modeli samochodów elektrycznych, obejmujące samochody w pełni elektryczne, z silnikami hybrydowymi typu plug in oraz mild hybrid.

Pomiędzy 2019, a 2021 wprowadzonych zostanie pięć w pełni elektrycznych samochodów. Trzy spośród nich będą modelami Volvo, pozostałe dwa będą sportowymi samochodami elektrycznymi od marki Polestar, będącej prawą ręką Volvo Cars. Szczegółowe informacje o tych modelach zostaną podane w późniejszym terminie.

Wprowadzone modele będą dostępne również w wersjach z napędem hybrydowym typu plug-in lub mild hybrid. Gama dostępnych pojazdów, będzie jedną z najszerszych wśród wszystkich producentów samochodów elektrycznych.

Oznacza to, że w przyszłości nie będzie samochodów Volvo bez silników elektrycznych. Całkowicie spalinowe samochody będą stopniowo zastępowane samochodami z napędami hybrydowymi.

 – Komunikat oznacza koniec produkcji, w przyszłości, samochodów z napędem konwencjonalnym – powiedział Håkan Samuelsson. Volvo Cars oświadczyło, że planuje sprzedać milion samochodów elektrycznych, w tym hybrydowych, do roku 2025. Tak właśnie zamierzamy osiągnąć cel, o którym mówiliśmy wcześniej.

Strategia jaka została przedstawiona przez Volvo Cars pokazuje zaangażowanie w minimalizację wpływu na środowisko oraz troskę o czystość miast. Volvo Cars jest skoncentrowane na redukcji emisji dwutlenku węgla zarówno podczas samego etapu produkcji, jak również eksploatacji pojazdów. Ma to na celu zapewnienie neutralnej dla klimatu produkcji przemysłowej do roku 2025 roku.

Decyzja ta jest również następstwem lipcowego komunikatu, w którym Volvo Cars informuje o zmianie Polestar w odrębną markę samochodów elektrycznych o wysokich osiągach. Thomas Ingenlath, Senior Vice President Design w Volvo Cars, będzie kierował marką Polestar jako Chief Executive Officer.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl