Praca - Linguistic Video Game Tester with Hungarian / Thai / Korean / Czech / Brazilian / Turkish / German
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 1796861
szukaj
Oferta z dnia: 10 październik 2019
poleć znajomemu
Klient portalu Praca.pl
Linguistic Video Game Tester with Hungarian / Thai / Korean / Czech / Brazilian / Turkish / German
miejsce pracy: Warszawa/mazowieckie
Zakres obowiązków:
MAIN DUTIES:
  • Make sure that the game is free from any spelling or grammatical errors
  • Ensure that translation is accurate and free from any terminology inconsistencies
  • Review the tone and style of the text
Wymagania:
REQUIREMENTS:
  • Basic IT and MS Excel skills
  • Native or fluent (C2) speaker of Brazilian/Turkish/Czech/German/Korean/Thai/Hungarian
  • Passion for video games
Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
WE OFFER:
  • Competitive hourly rates
  • Comfortable working conditions in Testronic Warsaw office at Poleczki 21A (Ursynów)
  • Informal and friendly working atmosphere
  • Project job based on casual contract
  • Work within an international, young team of real video games fans

Forma kontaktu:
Oferta nieaktualna