Praca - 5G Specification Engineer [rekrutacja online]
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.

strona główna PRACA Elektronika Oferta Nr 1860704
szukaj
Oferta z dnia: 15 maj 2020
poleć znajomemu
Klient portalu Praca.pl
5G Specification Engineer [rekrutacja online]
miejsce pracy: /lubuskie
Zakres obowiązków:
  • Provisioning of feasibility studies
  • Interaction with 3GPP standardization delegates related to functions and procedures in 5G RAN
  • Analysis of customer feature requirements
We work with:
  • UML
  • Office Suite
  • Requirement Management Tools (IBM DOORS)
Our expectations:
  • Knowledge about 5G mobile network technology, radio system architecture, functions and standards.
  • Good interpersonal skills and capability to work in an international multi-site environment

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
Oferujemy:

  • Umowę o pracę

  • Możliwość rozwoju zawodowego w dużej, międzynarodowej organizacji

  • Atrakcyjne warunki wynagrodzenia, adekwatne do posiadanych kompetencji oraz doświadczenia