Gwieździste niebo - ŚWIATŁOWODY - ŚWIATŁOWODY OŚWIETLENIOWE - GWIEŹDZISTE GWIEZDNE NIEBO - OŚWIETLENIE ŚWIATŁOWODOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

Gwieździste niebo

Firma: Soled Projekty i dekoracje świetlne
Producent: Soled

Gwieździste niebo to niesamowita dekoracja, która imituje niebo nocą. Na zestaw gwieździstego nieba składa się generator światła (przeważnie LED) oraz wiązka światłowodów świecących końcem.

 Generator światła LED można dobrać pod kątem koloru świecenia oraz pobieranej mocy. Małe mocowo generatory (3W) używa się raczej do niewielkich sufitów (kilka m2). Generatory światła 5-18W można z powodzeniem stosować do większych realizacji gdzie sufit ma kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt m2). Dostępne są także generatory światła, które stosuje się do uzyskania zaawansowanych konstelacji/mgławic/gwiazdozbiorów.

Wiązka może składać się ze światłowodów świecących końcem o różnej ilości, średnicy i długościach. Wiązki dobierane są do powierzchni kwadratowej sufitu, rozmieszczenia gwiazd i docelowego umieszczenia generatora światła. Na długość światłowodu wpływa np. to, czy generator będzie umieszczony na środku sufitu, czy całkiem po za nim. Średnica światłowodu (głównie 0,75mm; 1mm lub 1,5mm) wpływa odbieraną wielkość gwiazd. Aby zróżnicować gwieździste niebo na suficie można także użyć specjalnych kryształów szklanych, które występują w różnych kształtach. Do ich podświetlenia używa się oddzielnego typu światłowodu świecącego końcem w czarnej otulinie o średnicy 3mm.

Montaż gwieździstego nieba oprócz sufitów z płyty G-K można przeprowadzić także w suficie napinanym. Co do pierwszego sufitu z montażem nie będzie miał problemu monter sufitu jednak w przypadku sufitu napinanego trzeba mieć w tym doświadczenie. W sprawie sposobu montażu i ekip montażowych zachęcam do kontaktu.

Ilość światłowodów
Pokrycie sufitu [m2]
1002-3
1503-4
2004-5
2505-6
4008-12

 

 

W sklepie internetowym znajdują się przykładowe zestawy gwiezdnego nieba. Większość zestawów tworzymy jednak na indywidualne zamówienia. Pod uwagę bierzemy powierzchnie sufitu, kolor świecenia gwiazd, średnice gwiazd. 

Inne produkty tej firmy
Sterowniki RGB dotykowe strefowe
Sterowniki RGB dotykowe strefowe
Lustra LED z żarówkami do wizażu
Lustra LED z żarówkami do wizażu
Lustra LED podświetlane
Lustra LED podświetlane
Żyrandole światłowodowe
Żyrandole światłowodowe
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl