ASTOR – Kompaktowe sterowniki PLC zintegrowane z panelem operatorskim serii XLe/XLt
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna KATALOG PRODUKTÓW Automatyka Sterowanie i sygnalizacja Sterowniki programowalne PLC ASTOR – Kompaktowe sterowniki PLC zintegrowane z panelem operatorskim serii XLe/XLt
poleć znajomemu

ASTOR – Kompaktowe sterowniki PLC zintegrowane z panelem operatorskim serii XLe/XLt

Firma: ASTOR Sp. z o. o.
Producent:
Średnia ocena:
 

Sterowniki XLe/XLt to serowniki firmy Horner APG należące do kompaktowej serii XL. Koncepcja rozwiązań integruje w jednym urządzeniu sterownik programowalny PLC, panel operatorski oraz interfejsy komunikacyjne.

Dostępne w ramach serii modele różnią się ekranem operatorskim oraz ilością wbudowanych sygnałów wejściowych i wyjściowych dając możliwość automatyzacji prostych systemów w większości branż. Niewielkie rozmiary (96 x 96 x 60 mm) sterowników pozwalają na instalowanie w miejscach, gdzie występuję ograniczona ilość przestrzeni montażowej.

Graficzny ekran operatorski
Graficzny panel operatorski, w który wyposażone są sterowniki PLC pozwala na zbudowanie złożonych ekranów umożliwiając wizualizację oraz zadawania parametrów pracy. W sterowniku XLe ekran operatorski jest monochromatyczny i obsługuje rozdzielczość 128 x 64 piksele, uzupełnia go wbudowana klawiatura funkcyjna i alfanumeryczna. W sterowniku XLt ekran ma rozdzielczość 160 x 128 pikseli i posiada wbudowaną matrycę dotykową. Gotowe obiekty graficzne, które można wykorzystać podczas tworzenia części wizualizacyjnej przyspieszają pracę oraz dają możliwość lepszej obsługi systemu dzięki obsłudze alarmów, receptur, trendów oraz obiektów menu. Ekran posiada stopień ochrony IP65 oraz może pracować w temperaturach od -10 C do 60 C.

Kompaktowy sterownik PLC
Wszystkie dostępne w ramach serii modele posiadają 256 KB pamięci przeznaczonej na program sterujący, zintegrowane dwa porty szeregowe pracujące w standardzie RS232/485 oraz port pozwalający na obsługą kart pamięci MicroSD. Opcjonalnie sterownik XLe może być wyposażony w port CAN, który w serii XLt należy do wyposażenia standardowego. Wbudowany procesor wykonuje program sterujący z szybkością 1.2 ms/KB, co pozwala na obsługę aplikacji małych i średnich rozmiarów. 

Wbudowana obsługa sygnałów I/O
Ilość obsługiwanych w sterowniku sygnałów I/O zależy od wybranego modelu. Dostępne są cztery różne konfiguracje pozwalające na dokonanie optymalnego wyboru w zależności od potrzeb sterowanego systemu. XLe/XLt może posiadać do 24 wbudowanych sygnałów dyskretnych wejściowych, do 16 sygnałów dyskretnych wyjściowych tranzystorowych lub przekaźnikowych oraz do 4 sygnałów analogowych wejściowych i 2 sygnałów analogowych wyjściowych. Jeśli dostępne konfiguracje nie wystarczają do pełnej obsługi systemu, sterowniki można rozbudować w sposób lokalny lub oddalony, wykorzystując do tego celu rozwiązania SmartMod oraz SmartStix.

Szerokie możliwości komunikacyjne
Konstrukcja sterowników XLe/Xlt pozwala również na rozbudowę rozwiązania o obsługę dodatkowych możliwości komunikacyjnych nie zmieniając gabarytów sterownika. Opcjonalne moduły pozwalają pracować w sieci Ethernet, Profibus DP oraz sieci GSM/GPRS, a wbudowany w sterownik port CAN obsługuje sieć CsCAN, CANopen, DeviceNet lub J1939 – w zależności od wgranej wersji firmware.

Sterowniki PLC serii XLe/XLt cechuje:

 • Integracja panelu operatorskiego ze sterownikiem PLC
 • 256KB pamięci przeznaczonej na program
 • Graficzny ekran operatorski
 • 2 niezależne porty szeregowe
 • Port kart MicroSD 
 • Port CAN z obsługą CsCAN, CANopen, DeviceNet oraz J1939
 • Obsługa kart komunikacyjnych do sieci Ethernet, Profibus DP, GSM/GPRS.
 • Obsługa do 2048 sygnałów dyskretnych i 512 sygnałów analogowych wejściowych i wyjściowych
 • Obsługa sygnałów HSC oraz PWM
 • Darmowe oprogramowanie narzędziowe Cscape
 • Zasilanie 9-30 VDC
Inne produkty tej firmy
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
XSense - analizuj i oceniaj bezpieczeństwo sieci przemysłowej
XSense - analizuj i oceniaj bezpieczeństwo sieci przemysłowej
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl