Przetwornice częstotliwości – FR-E700
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

Przetwornice częstotliwości – FR-E700

Średnia ocena:
 

FR-E700

Nowy flagowy napęd

Sprzedawszy 11 milionów przetwornic częstotliwości, Mitsubishi Electricprzedstawia serię najnowszej generacji kompaktowych przetwornic częstotliwości FR-E700. W stosunku do poprzedników, nowe modele wyróżniają się jeszcze lepszą funkcjonalnością, wydajnością, a także bardziej kompaktowymi gabarytami i łatwiejszą instalacją.

Usprawnienia obejmują zintegrowany port USB, cyfrowe pokrętło sterujące z wyświetlaczem, ulepszone wykorzystanie energii przy małych prędkościach oraz złącze kart rozszerzeń kompatybilnych z serią 700. Wszystko to sprawia, iż FR-E700 jest ekonomicznym i niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem dla szeregu aplikacji, począwszy od maszyn do przemysłu tekstylnego, systemów transportu materiałów, a skończywszy na napędach bramowych.

Inteligentne funkcje w każdej aplikacji

 • Bezczujnikowesterowanie wektorowe
 • Zaawansowany autotuning
 • Przeciążalność zwiększona do 200% w czasie 3 sekund
 • Wbudowany tranzystor hamujący
 • Ograniczenie momentu
 • Zewnętrzny hamulec
 • Zintegrowany panel sterujący
 • Funkcjonalne oprogramowanie
 • Zintegrowany port USB
 • Autodiagnostyka zapewniająca niezawodną pracę
 • Obsługa zewnętrznego hamulca mechanicznego

Wrażliwa reakcja systemu

W celu ochrony zarówno personelu jak i cennych urządzeń mechanicznych, nowa seria FR-E700 została wyposażonaw szereg innowacyjnych funkcji, dzięki którym przetwornica, w bardzo czuły sposób, reaguje na szereg zdarzeń zewnętrznych.

 • Kontrolowane hamowanie po chwilowym zaniku zasilania
 • Automatyczny restart po awarii zasilania

Funkcja bezpieczeństwa "Bezpieczne wyłączanie momentu obrotowego" (STO) zgodnie z normą EN 61800-5-2

Funkcja "Bezpieczne wyłączanie momentu obrotowego" (STO) wyłącza zasilanie silnika i nie dopuszcza do nieoczekiwanego ponownego uruchomienia.Wrezultacie silnik zatrzymuje się wybiegiem.Wporównaniu z tradycyjną technologiąwykorzystującą styczniki, ta zintegrowana funkcja bezpieczeństwa zmniejsza niezbędną ilość sprzętu, okablowania i obsługi oraz oferuje lepszą wydajność i dłuższy okres eksploatacji.

Inwestycja w przyszłość

Długa żywotność – Przetwornice częstotliwości Mitsubishi Electric słyną ze swojej niezawodności i trwałości. Przetwornice serii FR-E700 zostały zaprojektowana tak, aby mogły pracować przez okres 10 lat bez konieczności serwisowania. W szczególności udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu wysokiej klasy, odpornych na wysokie temperatury kondensatorów, wentylatorów chłodzących z łożyskami ślizgowymi i specjalnych smarów. Powietrze chłodzące opływa tylko radiatory i nie ma kontaktu z komponentami elektronicznymi, dzięki czemu uniknięto szkodliwego wpływu kurzu i brudu na te elementy.

Obwody drukowane zostały bardzo dobrze zabezpieczone pojedynczą lub podwójną powłoką lakieru, przed wpływem agresywnych czynników środowiskowych – jest to kolejne rozwiązanie zapewniające dłuższą pracę.

Szybkie serwisowanie – Wentylatory zaprojektowano jako kompaktowe moduły, które w przypadku awarii lub wcelu oczyszczeniamożna wymienićwczasie krótszym niż 10 sekund. Nawet wymiana całej przetwornicy jest szybką i prostą operacją; ponieważ listwy zaciskowe są wymienne, ponowne okablowanie napędu jest zbędne.

Uniwersalna koncepcja

Oszczędność miejsca – Powierzchnia potrzebna do zainstalowania przetwornicy jest taka sama, jak w przypadku poprzednich modeli, jednak przetwornice FR-E700 mogą być obecnie montowane jedna obok drugiej. Rozpraszanie ciepła zoptymalizowano projektując radiatory w sposób, który umożliwia ich zamontowanie poza szafą sterującą.

Elastyczność połączeń i rozbudowa – Przetwornice FR-E700 mogą komunikować się według protokołuModbus RTUorazwsieciach Profibus/DP, CC-Link, DeviceNet i LonWorks.

Dane techniczne

FR-E720S FR-E740
Zakres mocy 0.1 kW - 2.2 kW 0,4 kW - 15 kW
Rodzaj ochrony IP20
Napięcie zasilania (50/60Hz) 1-fazowe
200 - 240V
3-fazowe
380 - 480V
Częstotliwość wyjściowa 0,2 - 400Hz
Eliminowanie zakłóceń Filtr (opcja)
Przejdź do mitsubishi
Inne produkty tej firmy
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX1N
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX1N
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX1S
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX1S
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX3G
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX3G
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX3U
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX3U
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl