MELFA Robots – Seria RV (SDB)
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

MELFA Robots – Seria RV (SDB)

Średnia ocena:
 

Seria RV (SDB)

RV-2SDB wykorzystuje innowacyjną geometrię, zapewniającą mu wyjątkową zwrotność nawet w ograniczonej przestrzeni. Oznacza to, że wprowadzając tylko nieliczne modyfi kacje, można go bez trudu przystosować do pracy w małych gniazdach roboczych.

Dla nowych projektów możliwość oszczędności miejsca oznacza obniżkę kosztów, zarówno w zakresie materiałów, jak i powierzchni hali.

Kluczem do ruchliwości robota RV-2SDB jest konstrukcja jego ramienia, umożliwiająca dostęp nawet do obszaru bezpośredniego otoczenia podstawy, co zapewnia maksymalne wykorzystanie otaczającej przestrzeni. Co więcej, zasięg w zakresie ±240 oznacza, że żadna część otoczenia nie pozostaje niedostępna. Obraz uzupełniają możliwość montażu ściennego lub sufi towego oraz kompaktowa konstrukcja.

Zwiększona wydajność

O ile ruchliwość jest kluczową zaletą, to aby stworzyć efektywne rozwiązanie, musi być ona połączona z wydajnością. Robot RV-2SDB spełnia to wymaganie, gdyż jego wydajność prędkościowa jest do 10 % większa niż poprzednich konstrukcji, z możliwością przenoszenia dowolnego obciążenia o ciężarze do 2 kg (3 kg przy ramieniu skierowanym w dół). Do tego należy dodać maksymalną wypadkową prędkość 4.400 mm/s, co pozwala przy zwiększonych zakresach ruchu utrzymać minimalny czas trwania cyklu. Pomimo zdolności do szybkiej pracy cyklicznej, nie utracono powtarzalności pozycjonowania robota, umożliwiając dokładne manewrowanie przedmiotami manipulowanymi z dokładnością do ±0,02 mm.

Prosta integracja systemu

Zgodnie z fi lozofi ą Mitsubishi, jako dostawcy kompletnych systemów automatyki, robota RV-2SDB można łatwo zintegrować z szeregiem innych elementów naszego systemu automatyki. Na przykład terminal HMI GOT może komunikować się ze sterownikiem robota za pośrednictwem łącza sieci Ethernet. Umożliwia to łatwą konfi gurację paneli operatorskich przy użyciu tylko interfejsu GOT, obniżając koszty opracowania interfejsu. Ponadto, za pośrednictwem standardowego złącza SSCNET III robota, można bezpośrednio sterować pracą serwowzmacniacza MR-J3-B wykorzystując do tego wydajne i odporne na zakłócenia łącze optyczne.

Potężne narzędzia programowe

W celu uproszczenia zadań związanych z projektowaniem i atestacją systemu, użytkownicy robota RV-2SDB mogą również korzystać z obszernego zestawu narzędzi programowych, zmniejszając w ten sposób czas trwania prac technicznych. Pakiet RT Toolbox 2 dostarcza najważniejszych narzędzi do programowania robota, usuwania błędów i planowania optymalnych czasów cyklu w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Trajektoria ruchu MELFA-Works może przyjąć z programów CAD dane istniejącego projektu systemu (jak na przykład z programu SolidWorks), i wykorzystać je do dokładnej symulacji działania gniazd roboczych i systemów.

Gama produktów

Robot RV-2SDB
Stopnie swobody 6
Dopuszczalne obciążenie (kg) 3,0
Promień maksymalnego zasięgu (mm) 504
Powtarzalność położenia (mm) ± 0.02
  • ISO 14001 and ISO 9001
  • TüV Rheinland
  • CE
Przejdź do mitsubishi
Inne produkty tej firmy
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX1N
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX1N
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX1S
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX1S
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX3G
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX3G
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX3U
Kompaktowe urządzenia PLC – MELSEC FX3U
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl