ASTOR - Telemetria - monitoring i sterowanie rozproszonymi obiektami przemysłowymi
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna KATALOG PRODUKTÓW Automatyka Automatyka przemysłowa Inne ASTOR - Telemetria - monitoring i sterowanie rozproszonymi obiektami przemysłowymi
wstecz (9z20) dalej
poleć znajomemu

ASTOR - Telemetria - monitoring i sterowanie rozproszonymi obiektami przemysłowymi

Firma: ASTOR Sp. z o. o.
Producent:
Średnia ocena:
 

W rozproszonych geograficznie instalacjach bardzo istotnym zagadnieniem jest kontrola obiektów i urządzeń. Dla takich aplikacji firma ASTOR oferuje nowoczesny system monitoringu i sterowania, opracowany w oparciu o najnowsze technologie z dziedziny informatyki, automatyki oraz telemetrii. Efektem zintegrowania tych trzech dziedzin jest system mogący działać niezależnie, jako lokalny układ sterowania i monitoringu, jak również mogący współpracować z istniejącymi już w przedsiębiorstwie aplikacjami tego typu, tworząc rozproszony system z funkcją zdalnego sterowania i gromadzenia danych telemetrycznych z oddalonych obiektów.

Korzyści z wdrożenia

Podstawowym celem wprowadzania systemu zdalnego monitoringu i sterowania w przedsiębiorstwie jest obniżenie kosztów produkcji i eksploatacji. Oszczędności osiągane są, dzięki: eliminacji konieczności wyjazdów na obiekty technologiczne w celach kontrolnych lub pomiarowych, przyśpieszonej obsłudze awarii, szybkiej diagnostyce miejsc wystąpienia usterek, zmniejszeniu liczby przestojów maszyn oraz wydłużeniu czasu eksploatacji materiałów i urządzeń.

Niezawodność potwierdzona ponad 200 instalacjami w całej Polsce

Pierwsze systemy monitoringu i sterowania obiektami rozporoszonymi - bazujące na ofercie firmy ASTOR, były wdrażane już ponad 10 lat temu. Do tej pory wdrożonych zostało w Polsce ponad 200 takich systemów, m. in.: w branży wodno-kanalizacyjnej, energetyce, górnictwie, produkcji i transporcie. Wieloletnie doświadczenie jest dla firmy ASTOR źródłem do ciągłego rozwoju oferowanego rozwiązania, celem zapewnienia najwyższej niezawodności, prostoty obsługi i jeszcze lepszej integracji technologii z dziedziny informatyki, automatyki oraz telemetrii.

System dopasowany do potrzeb użytkownika

Wraz z modernizacją instalacji oraz geograficznym rozproszeniem obiektów technologicznych, system monitoringu i sterowania można w dowolnym momencie elastycznie dopasować do aktualnie stawianych wymagań. Łatwość integracji z powszechnie dostępnymi systemami sterowania oraz otwartość na wymianę danych z innymi rozwiązaniami stosowanymi w przemyśle, pozwala na zbudowanie jednego, spójnego systemu nadzorującego, dostarczającego w dowolnej chwili wiarygodnych informacji.

Budowa

System zbudowany jest w oparciu o cztery warstwy:

- Warstwa aplikacyjna - sprzęt komputerowy wraz z zainstalowanym oprogramowaniem, odpowiedzialnym za: gromadzenie, wizualizację i przetwarzanie danych obiektowych w czasie rzeczywistym oraz za ich archiwizowanie i dokumentowanie.

- Warstwa transmisyjna – urządzenia i media komunikacyjne, kablowe i bezprzewodowe: switche przemysłowe, konwertery szeregowe i ethernetowe, radiomodemy oraz moduły GSM/GPRS.

- Warstwa sterowania – system sterowania zapewniający stałą, wydajną i bezawaryjną pracę obiektów technologicznych i maszyn, budowany w oparciu o: sterowniki PLC, kontrolery PAC oraz  przemienniki częstotliwości.

- Warstwa wykonawcza - elementy zainstalowane na poszczególnych obiektach technologicznych. Ich dobór jest związany bezpośrednio ze specyfiką aplikacji.

 

Więcej informacji: www.astor.com.pl/telemetria

Inne produkty tej firmy
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
XSense - analizuj i oceniaj bezpieczeństwo sieci przemysłowej
XSense - analizuj i oceniaj bezpieczeństwo sieci przemysłowej
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl