Farnell element14   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

ProficySCADA, czyli wizualizacja dla Apple iPAD

Firma: VIX Automation sp. z o.o.
Producent: GE Intelligent Platforms
Średnia ocena:
 

Mobilność rozwiązań jest kluczowym kierunkiem rozwoju systemów automatyki przemysłowej. Mobilny dostęp do kluczowych danych procesu produkcyjnego staje się nieodzownym elementem codziennej pracy automatyka, operatora czy też pracownika utrzymania ruchu. Narzędziami usprawniającymi pracę zakładów przemysłowych stają się urządzenia typu smartphone czy tablet w połączeniu z inteligentnym oprogramowaniem. W ten trend wpisują się rozwiązania z rodziny Proficy, w tym przede wszystkim aplikacja kliencka ProficySCADA zaprojektowana specjalnie dla iPad'a.

Aplikacja umożliwia użytkownikom systemów iFIX WebSpace oraz Cimplicity GlobalView korzystanie z projektów HMI/SCADA na urządzeniu przenośnym. Aplikacja zapewnia taki sam poziom funkcjonalności jak standardowa aplikacja kliencka, w tym wsparcie dla oprogramowania firm trzecich jak i korzystanie z ekranów synoptycznych bez potrzeby konwersji. Dzięki temu każdy użytkownik może szybko wykorzystać potencjał iPad'a przy minimalnej wiedzy inżynierskiej.

Aplikacja ProficySCADA jest zaprojektowana z myślą o różnych potrzebach i umożliwia ograniczenie funkcji systemu za pośrednictwem nadanych uprawnień poszczególnym operatorom. W zależności od potrzeb można udostępnić tylko podgląd na kluczowe parametry systemu lub też umożliwić sterowanie każdym elementem aplikacji z poziomu tabletu. Wykorzystuje również popularne możliwości urządzenia iPad, w tym intuicyjną obsługę za pomocą dotykowego ekranu i obsługę gestów. Aplikacja automatycznie powiększa aktywne okno systemu, aby ułatwić pracę za pomocą dotyku.

Oprogramowanie wykorzystuje otwartość, elastyczność i skalowalność rozwiązań SCADA z rodziny Proficy, czyli iFIXa i Cimplicity. Produkty te zapewniają skalowalność od 1 do nawet 200 tzw. węzłów, czyli jednocześnie podłączonych stacji klienckich. Oprócz możliwości podłączenia do niemal dowolnego urządzenia poprzez standard OPC, komunikację zapewniają również wbudowane drivery obsługujące najważniejsze protokoły spotykane na rynku automatyki. Warto podkreślić, iż większość driverów komunikacyjnych jest bezpłatna na polskim rynku. Dzięki temu łatwo nawiązać komunikację ze sterownikami PLC wiodących marek . Sprawia to, że rozwiązania Proficy są w mniejszym stopniu uzależnione od wybranego przez użytkownika sprzętu i zapewniają elastyczność komunikacji z różnymi rozwiązaniami za pomocą jednego serwera.

Możliwości  i korzyści ze stosowania rozwiązań mobilnych to między innymi:

  • Dostęp do danych, ekranów synoptycznych (SCADA) lub raportów z dowolnego miejsca,
  • Prezentacja stanu procesu w formie mobilnej aplikacji HMI/SCADA lub dopasowanego pod potrzeby użytkownika raportu zestawieniowego (np. OEE, KPI, jakość procesu – SPC),
  • Dostęp do danych rzeczywistych oraz historycznych,
  • Dostęp do danych z systemów klasy MES (np. monitorowanie przestojów produkcyjnych),  
  • Możliwość sterowania procesem,
  • Możliwość szybkiej reakcji na sytuacje alarmowe,
  • Dostęp do historii alarmów i zdarzeń.

Więcej informacji o rozwiązaniach Proficy - www.vix.com.pl

Dane kontaktowe:
Firma: VIX Automation sp. z o.o.
Adres: ul. Siemianowicka 5a, 40-301 Katowice
Telefon: 032 358 20 20
E-mail: vix@vix.com.pl
www: www.vix.com.pl
Inne produkty tej firmy
GE Web HMI
GE Web HMI
GE Historian
GE Historian
GE WebSpace
GE WebSpace
GE HMI/SCADA iFIX 5.9
GE HMI/SCADA iFIX 5.9
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl