Modemy GSM od Astraada - ASTOR - PRZESYŁ DANYCH - GSM - UMTS - ETHERNET - GPRS - SIM - RS232 - RS485 - MODBUS RTU - ASTRAADA - MODBUS TCP - MODEM - PYTHON - APN
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
wstecz (2z2)
poleć znajomemu

Modemy GSM od Astraada

Firma: ASTOR Sp. z o. o.
Producent: Astraada

Systemy automatyki przesyłowej korzystają z wielu dostępnych standardów przesyłu danych. Wynika to przede wszystkim z potrzeb konkretnych aplikacji a te, w zależności od branży, bywają bardzo różne. Z tego powodu dystrybutorzy systemów sterowania, którzy chcą dostarczać rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb klienta, muszą dysponować kompleksową ofertą w zakresie systemów komunikacji. Z tego powodu oferta ASTOR została rozbudowana o modemy Astraada  serii AS30 pozwalające na wymianę danych w sieci GSM/GPRS.

Komunikacja GSM w branży automatyki przemysłowej jest tak samo popularna jak transmisja radio modemowa czy komunikacja kablowa. Dobór najlepszej technologii wymiany danych zależy od architektury samego obiektu oraz charakteru realizowanej komunikacji. Jednym z podstawowych powodów, dla których klienci decydują się na wymianę danych w technologii GSM, jest bardzo duży zasięg komunikacji oraz dostępność w prawie każdym miejscu. Oprócz tego komunikacja jest niewrażliwa na ukształtowanie terenu, przeszkody terenowe oraz nie wymaga montażu masztów antenowych. Dzięki temu wdrożenie takiego systemu jest proste i szybkie, a koszty utrzymania mogą pozostać na akceptowalnym poziomie.

Przemysłowe modemy GSM ogólnego stosowania
Modemy Astraada serii AS30 wykorzystywane są do wymiany danych w sieci GPRS/UMTS pomiędzy urządzeniami automatyki przemysłowej a systemami nadrzędnymi i wizualizacji. Modemy mogą zostać podłączone do dowolnego urządzenia wyposażonego w interfejs RS232/485 lub Ethernet obsługującego protokół Modbus RTU lub Modbus TCP i udostępniają dane do dowolnych systemów nadrzędnych w protokole Modbus TCP. Kompaktowa budowa oraz możliwość pracy w temperaturze poniżej zera pozwalają na instalowanie modemów w miejscach o ograniczonej przestrzeni montażowej oraz pracę w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Modemy bazują na znanych i sprawdzonych komponentach, co gwarantuje ich niezawodną i bezawaryjną pracę.

Modem podstawowy – AS30GSM100C
Modem GSMJest to rozwiązanie dla bezprzewodowych aplikacji M2M oparte na energooszczędnym module Telit G30. Urządzenie posiada aluminiową obudowę z wyprowadzonym portem RS232 oraz portem audio, a jego niewielkie rozmiary oraz szeroki zakres napięć zasilania ułatwiają integrację modemu z innymi urządzeniami obsługującymi protokół Modbus RTU. Terminal AS30GSM100C umożliwia połączenie głosowe, pakietową wymianę danych oraz wysyłanie wiadomości SMS. Modem idealnie nadaje się do aplikacji  bezprzewodowego przesyłu danych np. rozproszonych systemach sterowania, podczas zdalnego odczytu wskazań mierników/liczników, drogowych systemów komunikacyjnych, w transporcie i logistyce, systemach bezpieczeństwa i systemach zarządzania budynkiem. Modem może być sterowany standardowymi komendami AT lub automatycznie przez aplikację przygotowaną w języku Python.

Modem AS30GSM200P
AS30GSM101PUrządzenie bazuje na modemach Telit H24 i pozwala na komunikację w standardzie UMTS/HSDPA (z maksymalną prędkością do 21,6 Mbit/s). Modem posiada aluminiową obudowę z wyprowadzonymi interfejsami Ethernet, RS232 oraz audio. Przeznaczony jest dla użytkowników poszukujących urządzenia zapewniającego mobilny dostępu do Internetu, obsługę systemów teleserwisowych (zdalny serwis) oraz do aplikacji wymagających obsługi komunikacji cyklicznej i zdarzeniowej (modem instalowany przy systemie nadrzędnym). Konfiguracja modemu realizowana jest z poziomu przeglądarki internetowej bez konieczności instalowania oprogramowania oraz sterowników dedykowanych dla tego urządzenia.

 

Ograniczenie kosztów utrzymania
Komunikacja w sieci GSM bazuje na pakietowej wymianie danych i wykorzystuje w tym celu infrastrukturę teleinformatyczną należącą do dostawców usług telefonii komórkowej. Ponieważ użytkownicy systemu rozliczani są z ilości wysłanych i odbieranych pakietów danych, modemy Astraada serii AS30 zostały wyposażone w mechanizmy pozwalające optymalizować koszty związane z transmisją danych. Zastosowane karty telemetryczne mogą dodatkowo posiadać gwarantowany pakiet danych, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne szacowanie kosztów transmisji.

Modemy Astraada mogą obsługiwać dwa tryby pracy:
•    komunikacja cykliczna - model komunikacji wykorzystywany do cyklicznego odpytywania urządzeń co definiowany czas. Pozwala ograniczyć koszty związane z przesyłaniem danych w systemach rozproszonych, które nie wymagają ciągłego dostępu do informacji z obiektu.
•    komunikacja zdarzeniowa - uzupełnia komunikację cykliczną o natychmiastowe przesłanie danych do systemów nadrzędnych w razie zaistnienia określonego warunku. Gwarantuje nam to dostęp do kluczowych parametrów na bieżąco, dzięki czemu system może być obsługiwany w czasie rzeczywistym.  

Praca w prywatnej lub publicznej sieci APN
Modemy GSM od Astraada mogą pracować w publicznych oraz prywatnych sieciach APN i obsługują karty SIM ze statycznym lub dynamicznym adresem IP. W celu zagwarantowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa rekomendowane jest wykorzystanie kart ze statycznym adresem IP oraz praca w sieci APN z dostępem prywatnym - ten model komunikacji wykorzystywany jest głównie przez firmy i przedsiębiorstwa wymagające obsługi wielu rozproszonych obiektów i oprócz wyższego poziomu bezpieczeństwa pozwalają również na łatwiejsze rozliczenia z ilości przesyłanych danych.

Korzyści z zastosowania modemów
Zastosowanie modemów GSM od Astraada w systemach telemetrycznych to szereg korzyści dla użytkownika systemu:
•    zdalny monitoring i sterowanie obiektów rozproszonych,
•    cykliczny lub zdarzeniowy odczyt danych,
•    zdalny dostęp do urządzeń w celach serwisowych i diagnostycznych,
•    natychmiastowe informowanie o pojawiających się awariach,
•    niskie koszty wdrożenia i utrzymania,
•    redukcja kosztów operacyjnych (objazdy, serwis),
•    lepsza ochrona urządzeń i instalacji,
•    wyższy poziom bezpieczeństwa,
•    możliwość dostępu do systemu z poziomu urządzeń mobilnych.

-> odwiedź stronę produktu Modemy GSM Astraada – komunikacja w systemach telemetrycznych

Inne produkty tej firmy
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
XSense - analizuj i oceniaj bezpieczeństwo sieci przemysłowej
XSense - analizuj i oceniaj bezpieczeństwo sieci przemysłowej
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl