Farnell element14   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna KATALOG PRODUKTÓW Automatyka Automatyka budynków Automatyka budynków Rozwiązania dla systemów BMS i automatyki budynkowej
poleć znajomemu

Rozwiązania dla systemów BMS i automatyki budynkowej

Firma: Elmark Automatyka Sp. z o.o.
Producent: Moxa
Średnia ocena:
 

Zarządzanie budynkiem jest obecnie znacznie prostsze niż jeszcze 20-30 lat temu, min. dzięki technologiom komunikacyjnym. Niski koszt urządzeń z komunikacją Ethernetową, bądź komórkową sprawił że coraz chętniej są one stosowane do kontroli i pomiaru różnych urządzeń w nowoczesnych budynkach. Firma Moxa posiada w tym zakresieZdalne moduły Ethernet I/O ioLogik E1200

ioLogik E1200 to moduły kontrolno-pomiarowe występujące w różnej konfiguracji wejść/wyjść cyfrowych i analogowych, w zależności od wersji. Umożliwiają one odczyt dwustanowych czujników NPN,PNP, czujników analogowych z wyjściem 0-10 V lub 4-20 mA, a komunikacja odbywa się po Ethernecie, a konkretniej za pomocą protokołu TCP/IP. Producent udostępnia za darmo oprogramowanie odpowiedzialne za zbieranie danych pomiarowych, i ich akwizycję czyli zapis do pliku, lub bazy danych, a nosi ono nazwę MX-AOPC UA. Oprócz tego umożliwia ono podgląd danych pomiarowych, a programy z wbudowanym klientem OPC mogą przez sieć LAN odczytywać stan wejść i wyjść cyfrowych. Seria E1200 pozwala też na odczyt/zapis kanałów za pośrednictwem jednego z najbardziej popularnych protokołów jakim jest Modbus TCP.  Producent ułatwia tworzenie aplikacji w platformie .NET poprzez biblioteki i przykładowe kody źródłowe.
Zdalne moduły I/O z interfejsem RS-485 - ioLogik R1200
R1200 to bliźniacza seria dla E1200, tyle że interfejs urządzenia to RS-485. jest to standard szeregowy który pozwala na umieszczenie urządzeń nawet w odległości 1200 m od Mastera. iologiki R1200 można sterować i odczytywać za pomocą protokołu Modbus RTU., i tutaj również oprogramowanie producenta pozwala na odczyt i zapis wejść/wyjść iologików. Seria R1200 posiada podwójny interfejs RS-485 dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowych repeterów do regeneracji sygnału.
Kontrolery RTU z wbudowaną logiką, akwizycją danych na karcie pamięci -  iologik 2500
ioLogik 2500 to inteligentne urządzenie kontrolno-pomiarowe, wyposażone w 4-portowy switch 10/100 Mbps, 2 porty szeregowe, slot na kartę pamięci microSD (do 32GB), oraz wiele innowacyjnych funkcji dzięki którym jest on unikalnym datalogerem. Można go stosować zamiast sterownika PLC dzięki zaimplementowanej funkcji Click&Go Plus, która teraz umożliwia budowanie jeszcze bardziej zaawansowanych programów sterowania. Ilość wejść/wyjść można rozszerzyć dzięki dodatkowym modułom ioLogik E1200. Urządzenie może działać samodzielnie, i zbierać log danych, ale może też być połączone z serwerem MX-AOPC, który może zbierać dane lub/i być „łącznikiem” z innymi aplikacjami, np. SCADA.
Większe możliwości z nową wersją łatwo programowalnej logiki Click&Go Plus™
Nowe logika Click&Go Plus™, wspiera do 48 reguł, z możliwością rozszerzenia o 8 modułów IO Iologik E1200. 3 bramki logiczne ułatwiają łączenie w warunki logiczne konkretnych akcji, ułatwiając budowanie bardziej złożonej i wydajnej logiki. Gdy konfiguracja reguł  Click&Go Plus™  zostanie ukończona,  można za pomocą funkcji IOxpress zasymulować i znaleźć ewentualne błędy w logice, przed wgraniem programu do ioLogika 2500. Tryb pracy peer to peer (P2P) jest szeroko stosowany w aplikacjach przemysłowych, i jego funkcją jest przekazywanie stanu wejść z jednego modułu na wyjścia drugiego, przez sieć LAN. Tradycyjnie peer to peer musiał być załączony na obu urządzeniach, nadawczym i odbiorczym (seria E1200). Gdy konfiguracja pary urządzeń nie była zgodna to komunikacja P2P nie funkcjonowała poprawnie. W serii ioLogik 2500 ten problem nie występuje. W IOxpress wystarczy skonfigurować urządzenie nadawcze, a połączenie zostanie nawiązane automatycznie.

Więcej informacji:

http://https//www.elmark.com.pl/producenci/sklep/moxa-moduly-kontrolno-pomiarowe

Dane kontaktowe:
Firma: Elmark Automatyka Sp. z o.o.
Adres: ul. Niemcewicza 76, 05-075 Warszawa-Wesoła
Telefon: 22 773 79 37
E-mail: elmark@elmark.com.pl
www: www.elmark.com.pl
Inne produkty tej firmy
OnCell G3150A-LTE
OnCell G3150A-LTE
GridVis® - Oprogramowanie do wizualizacji i zarządzania energią
GridVis® - Oprogramowanie do wizualizacji i zarządzania energią
UMG 96RM - Uniwersalny analizator energii elektrycznej
UMG 96RM - Uniwersalny analizator energii elektrycznej
UMG 509 - wielozadaniowy analizator energii elektrycznej
UMG 509 - wielozadaniowy analizator energii elektrycznej
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl