8 września rozpoczyna się w Warszawie Światowy Zjazd Inżynierów Polskich - POLITECHNIKA WARSZAWSKA - ŚWIATOWY ZJAZD INŻYNIERÓW POLSKICH - SNT-NOT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Nauka 8 września rozpoczyna się w Warszawie Światowy Zjazd Inżynierów Polskich
drukuj stronę
poleć znajomemu

8 września rozpoczyna się w Warszawie Światowy Zjazd Inżynierów Polskich

300 inżynierów, w tym kilkudziesięciu z zagranicy przyjedzie w dniach 8-10 września do Warszawy na Światowy Zjazd Inżynierów Polskich. Jak informuje Sebastian Lalka z Biura Koordynacyjnego Zjazdu, pierwszego i trzeciego dnia wszystkie imprezy odbywać się będą na Politechnice Warszawskiej, a drugiego dnia w Domu Technika NOT przy ul. Czackiego w Warszawie.

Zjazd, którego głównymi organizatorami są Naczelna Organizacja Techniczna Politechnika Warszawska oraz Rada Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej, a partnerami m.in. uczelnie techniczne, stowarzyszenia inżynierskie i izby gospodarcze, obradować będzie w 14 sesjach tematycznych, takich jak m.in. nanotechnologia, mechatronika i mechanika, infrastruktura, transport, ekologia, optoelektronika, inżynieria biomedyczna, energetyka, informatyka, agrotechnika i przemysł spożywczy, zarządzanie kryzysem powodziowym.

Przewidziano także siedem sesji panelowych poświęconych sprawomtransportu wiedzy i technologii, innowacyjności, współpracy międzynarodowej na poziomie uczelni, firm i organizacji pozarządowych, przedsiębiorczości widzianej z perspektywy krajowej i zagranicznej, działalności stowarzyszeń inżynierskich w Polsce i w innych krajach, prowadzenia badań naukowych oraz kształcenia inżynierów.

Referaty, spotkania i dyskusje będą okazją do pokazania przykładów jak w różnych krajach (wśród zaproszonych gości są m.in. reprezentanci polskich stowarzyszeń inżynierskich z Francji, USA, Kanady, Austrii, Litwy), funkcjonują systemy edukacji, nauki, zaplecza badawczo-rozwojowego przemysłu, co może być inspiracją do wprowadzenia podobnych rozwiązań u nas w kraju. Będzie także okazja do nawiązania współpracy naukowej i gospodarczej oraz kontaktów o charakterze biznesowym.

W programie Światowego Zjazdu zostaną przedstawione główne problemy widziane ze strony krajowej i zagranicznej, jak również propozycje rozwiązań. Problematyka jest szeroka i obejmuje transfer technologii, współpracę naukową i techniczną, kształcenie kadry inżynierskiej, wymianę specjalistów, rozwijanie przedsiębiorczości, skuteczne wykorzystanie ekspertów oraz zacieśnianie więzi absolwentów z uczelniami macierzystymi.

Światowy Zjazd Inżynierów Polskich jest kontynuacją inżynierskich sympozjów "Polacy Razem", organizowanych przez Naczelną Organizację Techniczną NOT od 1996 roku. i wielu inicjatyw (spotkań i konferencji) innych organizacji polonijnych z Europy i Ameryki Północnej oraz Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

Zjazd będzie forum do prezentacji ważnych i ciekawych zagadnień w obszarze nauki i gospodarki oraz miejscem nawiązania kontaktów i współpracy w zakresie innowacji i high-tech między przedstawicielami Polonii a inżynierami i biznesem w kraju.

Celem Zjazdu jest m.in. przyspieszenie rozwoju gospodarczego Polski poprzez:

 • wypracowanie strategii współpracy polskich środowisk inżynierskich w kraju 
 • i za granicą,
 • transfer i implementację nowoczesnych technologii pozyskiwanych przez polskich inżynierów pracujących w różnych krajach świata,
 • wymiana doświadczeń w dziedzinie kształcenia i dokształcania inżynierów 
 • z uwzględnieniem praktyki i wymagań globalnej gospodarki,
 • współpracę gospodarczą inicjowaną lub realizowaną za pośrednictwem inżynierskich środowisk polonijnych,
 • upowszechnienie w świecie polskiej myśli technicznej, produktów i usług,
 • nawiązanie i zacieśnianie kontaktów między polskimi i zagranicznymi uczelniami oraz placówkami naukowymi, badawczymi i dydaktycznymi w obszarze wymiany doświadczeń, tworzenia międzynarodowych zespołów naukowo-badawczych,
 • wypracowanie strategii wzmacniającej polskie lobby naukowe i techniczne 
 • oraz zwiększenie liczby polskich naukowców na czołowych uczelniach światowych,
 • wykorzystanie wiedzy, doświadczenia i kontaktów inżynierów polonijnych,
 • nawiązanie kontaktów indywidualnych.

PAP, NOT

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl