Relacja z targów Energetab 2010 - TAURON - SIEMENS - PSE OPERATOR - MPL POWER ELEKTRO - ENERGETAB - PKP ENERGETYKA S.A - LUG LIGHT FACTORY - ARROW ELECTRONICS - MEDCOM - CUBIC - JEAN MULLER - TWELVE ELECTRIC - KANLUX - HELLA - NORTHCLIFFE - ETI POLAM - VIGO SYSTEM - CIRCUTOR - CONVERT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Energetyka Relacja z targów Energetab 2010
drukuj stronę
poleć znajomemu

Relacja z targów Energetab 2010

W dniach 14-16 września uwaga polskiego sektora elektrycznego skupiona była na Bielsku-Białej, gdzie po raz dwudziesty trzeci odbyły się Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB. W ciągu 3 dni położone u stóp góry Szyndzielni tereny ekspozycji o łączej powierzchni 3ha odwiedziło kilkanaście tysięcy zwiedzających.

ENERGETAB od wielu lat rozpoznawany jest jako jedna z najważniejszych wydarzeń branży energetycznej, nie tylko w kraju, ale także za granicą. Bielsko-Biała w połowie września stała się, jak co roku, miejscem ważnych spotkań i interesujących dyskusji specjalistów, dla których rozwój energetyki i niezawodność dostaw energii elektrycznej to priorytetowe zadania. 

W dwudziestej trzeciej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 600 firm z Polski oraz kilkanaście z Europy i Azji - producenci, dystrybutorzy i usługodawcy związani z energetyką i elektrotechniką. Nie zabrakło również wystawców prezentujących nowe rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej i elektroniki.

Patronat honorowy nad targami objęli Minister Gospodarki Wicepremier Waldemar Pawlak, Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich prof. Jerzy Barglik, prezes Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej Artur Różycki oraz Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult. Partnerem Generalnym tegorocznego Energetabu była Grupa Tauron.

- Tauron Polska Energia jest obecny na Targach, które odbywają się w mieście znajdującym się na obszarze działania Grupy Tauron, już od trzech lat, a od dwóch lat jesteśmy partnerem generalnym wydarzenia. Targi dały się poznać jako profesjonalny organizator znaczącej, popularnej imprezy wystawienniczej, przyciągającej co roku setki wystawców z kilkunastu krajów świata, naukowców, polityków, reprezentantów biznesu oraz organizator seminariów i spotkań towarzyszących na najwyższym poziomie. Tegoroczną edycję wydarzenia oceniamy bardzo wysoko - powiedział Paweł Gniadek, Dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w Grupie Tauron.

Z pewnością jest to przełomowy rok dla Taurona – w czerwcu firma zadebiutowała na GPW.
- Przygotowanie oferty publicznej Tauron Polska Energia, czego dokonaliśmy w zaledwie kilka miesięcy, było złożonym i pracochłonnym procesem. Na akcje Taurona, spółki z zaledwie 3-letnią historią, zapisało się przeszło 230 tys. inwestorów indywidualnych. Uplasowało to Grupę na drugim miejscu wśród spółek z najliczniejszym akcjonariatem indywidualnym w kraju. To duża satysfakcja ale i poczucie odpowiedzialności za powierzony nam kapitał – kontynuuje.

Grupa TAURON – Partner Generalny targów – zorganizował wśród zwiedzających konkurs promujące stosowanie efektywnych źródeł światła.

- Obecnie skupiamy się na realizacji naszej strategii korporacyjnej. Budowa nowych mocy jest dla Grupy Tauron jednym ze strategicznych priorytetów, oprócz ambitnego programu redukcji kosztów, zakładającego zaoszczędzenie w ciągu trzech lat około miliarda złotych. W ramach programu inwestycyjnego realizujemy projekty w energetyce węglowej, jak i oparte na gazie i odnawialnych źródłach energii. Nie zapominamy również potrzebnych przedsięwzięciach inwestycyjnych w naszych spółkach dystrybucyjnych i wydobywczych. Prowadzimy również działania związane z uporządkowaniem wielu ważnych obszarów działalności Grupy, m.in. handlu energią, uprawnieniami do emisji i zakupami - dodaje Dyrektor Gniadek.

Imprezie towarzyszyły konferencje i seminaria. Dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja zorganizowana przez PSE Operator S.A., PGE Energia Odnawialna i Stowarzyszenie Odnawialnej Energii. Jej celem było dostarczenie słuchaczom rzetelnej i wielostronnej informacji o szansach i uwarunkowaniach rozwoju źródeł oraz systemów sieciowych związanych z rozwojem energii odnawialnej energii odnawialnej w Polsce.

Dla PSE Operator S.A. udział w ENERGETAB 2010 był szczególny nie tylko ze względu na obecność, ale również formę, jaka została doceniona przez organizatorów. PSE Operator S.A. otrzymało nagrodę za najciekawszą prezentację na 23. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2010.

PSE Operator SA zostało wyróżnione przez redakcję miesięcznika Energetyka za najciekawszą ekspozycję dla firmy

Naturalnie najważniejsze na Energetabie były właśnie ekspozycje wystawców. Co roku, dzięki wysokiej frekwencji targi stwarzają dobre warunki do osobistych spotkań oferentów z ich klientami. Ze względu na rozmiary imprezy nie sposób było odwiedzić wszystkich stoisk. Poniżej prezentujemy subiektywny przegląd najciekawszych wystawców wg reporterów elektroonline.pl

Z pewnością targi do udanych może zaliczyć firma Medcom, szczególnie dumna z nagrody przyznanej przez PSE Operator S.A., którzy docenili parametry energetycznych wielopoziomowych filtrów aktywnych o bardzo dużej stromości prądu kompensacji (2000 A/s dla filtru 200 kVA) serii FAW-3. Zastosowanie filtru umożliwia m.in. zmniejszenie zawartości harmonicznych prądu pobieranego z sieci, szczytowej i skutecznej wartości prądu pobieranego z sieci, co pozwala zmniejszyć przekrój przewodów zasilających, zmniejszyć nominalne wartości bezpieczników w sieci zasilającej oraz moc generatora prądotwórczego lub falownika zasilającego odbiorniki.

Jest to pierwsza edycja nagrody od PSE Operator S.A.

MEDCOM

Pozytywnie nt. kondycji spółki wypowiadał się Piotr Wroński, Dyrektor Handlowy firmy Medcom: „2009 był rokiem raczej stabilnym, natomiast od pierwszego kwartału 2010 notujemy dość szybki wzrost. Firma odczuła pewne trudności związane z pozyskaniem komponentów, powodujące nieoczekiwany wzrost ich kosztów. Jest to jednak trend ogólnoeuropejski.”

Zauważając trend wzrostowy Medcom zainwestował w nową siedzibę. Odzwierciedleniem przewidywań i trendów dotyczących przyszłej sprzedaży jest też inwestycja w nową halę produkcyjną, która umożliwi trzykrotne zwiększenie produkcji.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
edwin
fantastyczna pogoda i wyjatkowo udane targi w tym roku!
No avatar
Gość
Ciesz się, że w tym roku nie padało - jak pada to chodzisz w błocie
No avatar
energetyk
Fajna, duża impreza ale moim zdaniem brak im infrastruktury. Energetab przerasta to miasto: brak parkingów, wąskie drogi, korki, impreza odbywa się na powietrzu. Expopower wypada znacznie lepiej
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl