Lampy UCD - Oświetlenie
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Lampy UCD

Brak awataru
Marcin Góra

Witam serdecznie

mam pytanie związane z nowością jaką są lampy UCD - czy ktoś z Państwa może już montował te lampy ? 
Na stronie importera znalazłem kilka informacji i poczytałem o tym , jest tam nawet zdjęcie pokazujące oświetlenie parkingu w 
galerii wnętrz Domar we Wrocławiu - a ponieważ mieszkam pod Wrocławiem postanowiłem sobie podjechać wieczorem obejrzeć jak faktycznie świecą - przyznam że byłem pod wielkim wrażeniem - jasne i czytelne światło .
Jeśli wierzyć opisowi na zdjęciu to faktycznie można zaoszczędzić sporo energii zastępując 400W lampę sodową na 120W lampę UCD.  
Proszę napiszcie czy mieliście już z tymi lampami do czynienia i czy warto w to inwestować ?

pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek

Witam, nie słyszałem jeszcze o lampach UCD. Może bardziej opisać Pan technologię lub dać jakieś ciekawe linki?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marcin Góra

wszystko co wyczytałem było na stronie www.lampyucd.pl

 

pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

W obecnych czasach najważniejsza jest energooszczędność i tu króluje technologia LED i nie sądzę aby w najbliższym czasie coś się mogło zmienić na niekorzyść LEDów. Będą świecić coraz mocniej, dłużej i taniej dzięki mniejszemu zużyciu prądu. Kwesta czasu kiedy LEDy opanują również oprawy drogowe.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marcin Góra

witam 

Przysiadłem wczoraj troszkę nad tematem - zadzwoniłem do dystrybutora - okazuje się ze to technologia xenonowa - obiecał wysłać mi dzisiaj schematy rozsyłu światła dla niektórych opraw -  Oprawy trochę drogie ale szybko powinny się zwrócić z oszczędności na zużyciu energii. Wydaje się ze te lampy mogą być naprawdę dobre - parametry fajne - 108 lm/W , Ra - 90 , i przede wszystkim niskie zużycie energii ( chyba jednak niższe niż LED), a także, jak zapewniał dystrybutor, modułowość - czyli można zastosować do 3 żarników w jednej oprawie i każdy osobno podłączyć czyli stopniować natężenie światła w zależności od potrzeb. 
Mam jednak prośbę, gdyby ktoś coś więcej się dowiedział o tej technologi proszę o wpisywanie wszelkich wiadomości 
dziekuję i pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

Panie Marcinie proszę nie zapominać że diody LED poza małym zużyciem mają masę innych zalet: żywotność, dużą wytrzymałość mechaniczną oraz pełną sterowalność. Ra na poziome 90 to praktycznie standard.

Proszę napisać jak wyglądają cenowo lampy UCD

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Technologia led, oled i wszelkie odmiany to przyszłość oświetlenia. W dobie miniaturyzacji inne produkty w dłuższej perspektywie nie mają szans.

Wystarczy obserwować rynek, najwięksi gracze jak philips lub osram już od dawna promują i lobbują technologię LED. Nie zdziwię się jak za kilka lat Komisja Europejska zakaże sprzedawać świetlówek kompaktowych, tak jak to było z żarówkami na rzecz ledów. Nagle okaże się że świetlówki kompaktowe nie są ekologiczne ;)

Ostatnio edytowane 05.10.2011 przez Maciej Kurzyk. Powód: literówka
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl