Co będzie po LEDach? - Oświetlenie LED
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Oświetlenie LED Co będzie po LEDach?
REKLAMA
REKLAMA

Co będzie po LEDach?

Brak awataru
Mariusz Karabowicz

Witajcie, technologia świetlówek kompaktowych nie zdążyła się na dobre zainstalować się w naszych domach a wielkim krokiem wkroczyły LEDy. Jak technologia będzie po nich? Czy teraz producenci dali na luz z wymyślaniem nowości i chcą zarobić na Ledach?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Łukasz Szklanko

Mariusz, nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale nie widzę nic złego w zarabianiu na LED-ach, przecież żadna technologia nie jest rozwijana charytatywnie... A samo skupienie się na oświetleniu diodowym wcale nie musi oznaczać, że producent osiadł na laurach. "Wymyślanie nowości" to również udoskonalanie oświetlenia w technologii półprzewodnikowej - istotne innowacje w przemyśle LED pojawiają się praktycznie co kilka miesięcy. Nie bez znaczenia jest też wysiłek firm i ośrodków badawczych mający na celu obniżenie kosztów produkcji.

Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na inne technologie oświetleniowe, z których największy potencjał zdaje się mieć oświetlenie OLED: 
http://www.elektroonline.pl/news/4582,Philips_Oswietlenie_OLED_bedzie_tanie_i_powszechne_juz_w_2012_r 

Ciekawe też zapowiadają się projekty związane z oświetleniem laserowym:
http://www.elektroonline.pl/news/4436,BMW_zastapi_laserami_oswietlenie_samochodowe_LED

Ostatnio edytowane 21.09.2012 przez Łukasz Szklanko. Powód: linkowanie
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Paweł Jaroszyński

Zgadza się, technologia OLED ma bardzo duży potencjał. Czytałem o tym projekcie na profilu Philips Lighting Poland na Google Plus. W wypowiedzi były zdjęcia, które pokazywały zastosowanie tej technologii w praktyce. Robią wrażenie. Szczególnie w samochodach. Największą zaletą tej technologii jest to, że emituje ona równomierne światło na całej powierzchni lampy. Światło te nie tworzy cieni ani nie oślepia. Tutaj link, pod którym możecie zobaczyć te zdjęcia - https://plus.google.com/u/0/b/112746248013509463963/112746248013509463963/posts/5XiEeP5STvg

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Bartek Kowalewski

Technologia idzie do przodu, a my za nią nie nadążamy. Lubię czytać ciekawostki na http://www.liderbudowlany.pl/. Ostatnio znalazłem tam artykuł o oświetleniu światłowodowym wnętrz (tutaj: http://www.liderbudowlany.pl/artykul/304/oswietlenie-swiatlowodowe-wnetrz). Niesamowite!

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
użytkownik usunięty

Myślałam, że znajdę tu coś ciekawego, ale tylko oLDED, swoją drogą, fajnie, że już jest często stosowany. Ciekawe co kolejne lata przyniosą.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl