Jaki sens wielogodzinnego ładowania 'formowania' akumulatorów? - maszynka do ścinania włosów - Serwis elektroniki użytkowej
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Serwis elektroniki użytkowej Jaki sens wielogodzinnego ładowania 'formowania' akumulatorów? - maszynka do ścinania włosów
REKLAMA
REKLAMA

Jaki sens wielogodzinnego ładowania 'formowania' akumulatorów? - maszynka do ścinania włosów

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witajcie,

Kupiłem maszynkę do ścinania włosów, rzucam okiem na instrukcję i pojawia się informacja na temat ładowania.

Pierwsze ładowanie - 16godzin. Pełna pojemność po 3 pełnych ładowaniach j.w. i powtarzać takie maksymalne ładowanie co 3 miesiące oraz nie przekraczać 24godzin z podłączonym adapterem.

Jaki ma sens takie wielogodzinne ładowanie. Specjalnie podłączyłem ładowarkę do miernika zużycia mocy. a następnie po 2 godzinach rozłączyłem na chwilę aby ten miernik zresetować.

Startujemy od 0:00 - czas ładowania. Prąd ładowania 0mA, zużycie 0W po kolejnej godzinie. Bawiąc się maszynką włączam ją - co skutkuje zasilaniem sieciowym (maszynka jest akumulatorowo-sieciowa) licznik czasu poboru prądy wynosi po 5 godzinach 4s ( czas włączania) pobierany prąd nie przekroczył 25mA.

 

Skoro bateria nie jest ładowana, ani nie jest podtrzymywane jej naładowanie to jaki ma sens praktyczny wskazówka o ładowaniu przez 16 godzin z których 12 będzie po prostu maszynka wpięta do ładowarki i nic się z nią dziać nie będzie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl