ABB podpisuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich kontrakt z zakresu energetyki o wartości 104 milionów dolarów - ABB - STACJE ENERGETYCZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB podpisuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich kontrakt z zakresu energetyki o wartości 104 milionów dolarów
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB podpisuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich kontrakt z zakresu energetyki o wartości 104 milionów dolarów

 ABB podpisuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich kontrakt z zakresu energetyki o wartości 104 milionów dolarów
źródło: mapy.pomocnik.com
ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości 104 milionów dolarów z FEWA (Federal Electricity & Water Authority) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kontrakt obejmie dostawy stacji elektroenergetycznych, które przyczynią się do zwiększenia dostaw energii na północy, co pozwoli na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na to medium. Zamówienie zostało zaksięgowane w pierwszym kwartale 2010 roku.

Nowe stacje elektroenergetyczne i urządzenia przyczynią się do rozszerzenia i podniesienia niezawodności sieci energetycznej.


ABB dostarczy, zainstaluje i uruchomi pięć nowych stacji elektroenergetycznych 132 kV, a także rozbuduje istniejące obiekty. W zakresie dostaw znajdą się takie produkty jak rozdzielnice izolowane gazem i powietrzem, transformatory mocy, baterie kondensatorów, jak również urządzenia sterujące i ochrony.

Realizacja projektu ma potrwać około 15 miesięcy.

"Dzięki tym instalacjom zwiększymy wydajność sieci energetycznej i będziemy w stanie dostarczać energię elektryczną wysokiej jakości w sposób efektywny i niezawodny, jednocześnie minimalizując wpływ pracy sieci na otoczenie" - powiedział Peter Leupp, szef dywizji Systemów Energetyki w ABB.

Stacje to kluczowe elementy sieci energetycznej odpowiedzialne za transformację poziomów napięcia i ułatwianie przesyłu oraz dystrybucji energii elektrycznej. W ich skład wchodzą urządzenia sterowania i kontroli.

ABB jest wiodącym na świecie dostawcą stacji elektroenergetycznych wyposażonych w rozdzielnice izolowane gazem i powietrzem o zakresach napięć do 1 100 kV. Firma zrealizowała ponad 10 000 instalacji tego rodzaju na świecie.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 120 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

ABB
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl