Poczuj rzeczywisty świat za pomocą płytki ewaluacyjnej z czujnikami MEMS od element14 - ELEKTRONIKA - CZUJNIKI - PROJEKTOWANIE - MEMS - RASPBERRY PI - ARDUINO - FARNELL ELEMENT14 - PŁYTKA EWALUACYJNA - FREESCALE FREEDOM - XTRINSIC
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Poczuj rzeczywisty świat za pomocą płytki ewaluacyjnej z czujnikami MEMS od element14
drukuj stronę
poleć znajomemu

Poczuj rzeczywisty świat za pomocą płytki ewaluacyjnej z czujnikami MEMS od element14

Poczuj rzeczywisty świat za pomocą płytki ewaluacyjnej z czujnikami MEMS od element14
fot. Farnell element14

Poczuj rzeczywisty świat poprzez pomiary ruchu, wysokości i ciśnienia jednocześnie z wykrywaniem pola magnetycznego i pozycji fizycznej za pomocą płytki ewaluacyjnej z sensorami MEMS – MEMS Sensor Evaluation Board, dostępnej w ofercie Farnell element14.

Płytka ewaluacyjna sensorów MEMS jest idealna do opracowywania projektów na wielu platformach. Zawiera ona wiele czujników Xtrinsic produkcji Freescale włączając w nie MPL3115 – precyzyjny sensor ciśnienia, MAG3110 – magnetometr 3D o małym poborze mocy oraz MMA8491Q – 3-osiowy akcelerometr cyfrowy. Płytka jest idealna do takich aplikacji, jak: urządzenia nawigacyjne, zdalne sterowanie, kontrolery bezprzewodowe, tablety i urządzenia medyczne.

Płytka ewaluacyjna sensorów MEMS komunikuje się z systemem nadrzędnym za pomocą I2C i jest wyposażona w złącza kompatybilne z Arduino i Freescale Freedom oraz złącze pozwalające na bezpośrednie dołączenie do RaspberryPi. Płytka jest dostarczana ze sterownikami oraz przykładowymi programami, co ułatwia samodzielne wykonywanie aplikacji oraz demonstruje jakość zastosowanych sensorów.

 – Ta płytka pozwala na wykonywanie jeszcze bardziej innowacyjnych konstrukcji i urządzeń, które mogą reagować na zmiany w rzeczywistym świecie. Płytka została opracowana do użytku z wieloma platformami i jest idealna zarówno dla inżynierów, jak i hobbystów. Jest ona efektem naszej nieprzerwanej współpracy z Freescale i umacnia naszą pozycję w obszarze płytek ewaluacyjnych – powiedział David Shen, Chief Technology Officer w element14.

Podstawowe parametry płytki MEMS Sensor Evaluation Board:

  • Złącze kompatybilne z Raspberry Pi, sterowniki i oprogramowanie
  • Złącze kompatybilne z płytką Freescale Freedom KL25Z, sterowniki i oprogramowanie
  • Podstawka kompatybilna z Arduino
  • MPL3115 – precyzyjny sensor do pomiaru ciśnienia (50…110 kPa, 2,5V)
  • MAG3110 – magnetometr 3D o małym poborze mocy
  • MMA8491Q – 3-osiowy akcelerometr cyfrowy
  • Instrukcja szybkiego startu

Obecnie płytka ewaluacyjna sensorów MEMS jest dostępna w cenie 99,97 PLN w ofercie Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i element14 w Azji Pacyficznej.

Raspberry Pi jest znakiem handlowym The Raspberry Pi Foundation.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl