Nowa wydajna płytka Freescale Freedom z mikrokontrolerem nowej generacji Kinetis K i bezkwarcowym kontrolerem USB - MIKROKONTROLERY - ZESTAW DEWELOPERSKI - PŁYTKA EWALUACYJNA - FREESCALE FREEDOM - KINETIS - E-KOMPAS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa wydajna płytka Freescale Freedom z mikrokontrolerem nowej generacji Kinetis K i bezkwarcowym kontrolerem USB
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa wydajna płytka Freescale Freedom z mikrokontrolerem nowej generacji Kinetis K i bezkwarcowym kontrolerem USB

Nowa wydajna płytka Freescale Freedom z mikrokontrolerem nowej generacji Kinetis K i bezkwarcowym kontrolerem USB
fot. Farnell element14

Mikrokontroler ARM Contex-M4 plus układ scalony z sześcioosiowym akcelerometrem oraz magnetometrem, a także wersje demo aplikacji e-kompasu, wykrywacza metali i myszy air mouse 

Farnell element14 ogłasza rozszerzenie swojego portfolio zestawów deweloperskich, obejmującego ponad 8900 pozycji, o niezwykle wydajny zestaw deweloperski Freescale Freedom K22F.

Ta nowa płytka rozwojowa to już drugi produkt z rodziny Freedom wyposażony w mikrokontroler nowej generacji Kinetis K oraz bezkwarcowy kontroler USB. Jej przeznaczeniem są urządzenia podłączane przez port USB, które wymagają wysokiego poziomu integracji, a także możliwości rdzenia ARM© Cortex®-M4 związanych z niskim zapotrzebowaniem na prąd. Procesor 120 MHz z koprocesorem i 512 kB pamięci Flash zamknięte zostały w obudowie LQFP64.

Płytka rozwojowa wyposażona jest w sześcioosiowy akcelerometr oraz magnetometr, diodę LED RGB, jak również złącza We/Wy Arduino R3 i nowe złącze programatora i debuggera OpenSDAv2. Produkt jest przeznaczony do zastosowań wymagających dużej wydajności oraz mikrokontrolera o niskim zapotrzebowaniu na energię (więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.element14.com/freedomboard), takich jak:

 • automatyka sterowania budynkiem
 • przemysłowe/komercyjne węzły czujników
 • koncentratory danych w branży Internetu rzeczy
 • urządzenia do monitorowania stanu zdrowia, urządzenia do noszenia dla sportowców i osób aktywnych
 • akcesoria dla graczy

 – Jesteśmy zachwyceni współpracą z firmą Freescale nad ich najnowszą rodziną mikrokontrolerów. Nieustannie dodajemy do naszego portfolio, uznawanego za najobszerniejszą dostępną ofertę, najnowsze rozwiązania. Skalowalne mikrokontrolery Kinetis K firmy Freescale są niezwykle wszechstronne, dzięki czemu inżynierowie docenią elastyczność w kwestii dodatkowych modułów – powiedział David Shen, Główny specjalista ds. technologii w firmie Premier Farnell.

W modelu K22F zainstalowano wersje demo następujących aplikacji:

 • poziomica - czerwona i zielona dioda powiadamiają o przechyleniu
 • e-kompas - wskazuje północny biegun magnetyczny
 • demo USB CDC - drugi terminal szeregowy
 • wykrywacz metali - wskazuje kierunek i odległość od metalowego przedmiotu
 • stoper - licznik czasu rzeczywistego z dokładnością do 1/100 sekundy
 • air mouse - mysz na USB pozwalająca określić, gdzie/jak przemieścić kursor

Freescale Freedom K22F dostępny jest w Polsce w cenie 109,29 PLN od Farnell element14. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie: http://www.element14.com/community/docs/DOC-68380.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl