50 nowych, wiodących technologii stworzy wielomiliardowe możliwości rynkowe - AUGMENTED REALITY - DRUK 3D - WEARABLE - POSTĘP TECHNOLOGICZNY - TECHVISION
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 50 nowych, wiodących technologii stworzy wielomiliardowe możliwości rynkowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

50 nowych, wiodących technologii stworzy wielomiliardowe możliwości rynkowe

50 nowych, wiodących technologii stworzy wielomiliardowe możliwości rynkowe
fot. Adafruit Industries

Zakłócenia i wstrząsy, często postrzegane jako zagrożenie, mogą również przynieść możliwości rynkowe warte miliardy dolarów. Postęp technologiczny dla niektórych firm może być postrzegany jako przerażająca perspektywa, jednak wprowadzenie nowych technologii i sięganie do możliwości konwergencji może przynosić korzyści. Nowa analiza Frost & Sullivan dotycząca 50 najbardziej innowacyjnych technologii, z uwzględnieniem ich zastosowania w najbliższej przyszłości, wskazuje na potrzebę ciągłej ewaluacji struktury biznesowej.

Frost & Sullivan w swojej analizie ocenia, iż w ciągu najbliższych pięciu lat 50 największych globalnych technologii stworzy łącznie potencjał rynkowy o wartości 2,8 biliona dolarów. W samym tylko 2013 roku globalne inwestycje w badania i rozwój związane ze wspomnianymi 50 wiodącymi technologiami wyniosły ponad 120 mld dolarów.

Program TechVision firmy Frost & Sullivan jest dostosowany do określania konkretnych technologii, które mogą mieć wpływ na działalność operacyjną firmy oraz wzmocnienie jej pozycji.

  Ważnym celem jest pokazanie, w jaki sposób firmy poprzez współpracę  mogą współtworzyć przyszłe rozwiązania z partnerami, z którymi wcześniej prawdopodobnie nie rozpoczęliby współdziałania. Tworzony jest konkretny przypadek biznesowy, który pomaga śledzić technologie i skupić się na możliwościach wartych wiele miliardów euro, wynikających z ewentualnej konwergencji technologii – zauważa Ankit A. Shukla, dyrektor zespołu Technical Insight na Europę. 

W ramach programu TechVision zidentyfikowano wiele ciekawych przykładów konwergencji technologii. Możliwości wynikające z zastosowania samonaprawiającej się infrastruktury naftowej i gazowej (ang. self-healing oil and gas infrastructure) staną się rzeczywistością dzięki konwergencji elastycznej elektroniki i doskonałej powłoki hydrofobowej. Technologie rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality) w połączeniu z elektroniką noszoną na ciele (ang. wearable electronics) ulepszą doświadczenia użytkowników w sektorze konsumenckim, obronnym, edukacyjnym oraz użytkowników gier. Sektor opieki zdrowotnej będzie czerpał korzyści z technologii druku 3D, która umożliwi między innymi gojenie ran z wykorzystaniem drukowanej w tej sposób skóry. Technologie te prawdopodobnie będą wprowadzane na szeroką skalę w latach  2019-2020.

  Znać świetną technologię to jedno, ale trzeba jeszcze wiedzieć, co można z nią zrobić. Firmy łatwo dają się złapać w pułapkę najnowszego trendu, który nigdy nie przekłada się na uzyskanie zwrotu z inwestycji. Dlatego ważne jest, aby określić swój model biznesowy i wprowadzać do niego innowacje z większą dokładnością oraz tworzyć nowe koncepcje dla silniejszej stopy zwrotu  dodaje Shukla. 

50 wiodących innowacyjnych technologii zidentyfikowanych przez Frost & Sullivan pochodzi z dziewięciu różnych sektorów, a mianowicie: technologie informacyjne i telekomunikacyjne,  sprzęt medyczny i technologie obrazowania, zaawansowana produkcja i automatyzacja, sensory i urządzenia sterujące, materiały i powłoki, mikroelektronika, a także sektor czystego i zielonego środowiska naturalnego, zrównoważonej energetyki oraz ochrona zdrowia i ogólny dobrobyt.

Źródło: Frost & Sullivan
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl