Kompozyt z grafenem do druku 3D - PROTOTYP - GRAFEN - MATERIAŁY KOMPOZYTOWE - DRUK 3D - PROTOTYPOWANIE - CENTRUM DRUKU 3D
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kompozyt z grafenem do druku 3D
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kompozyt z grafenem do druku 3D

Kompozyt z grafenem do druku 3D
fot. Grzegorz Michałowski/PAP

Kompozyt z grafenem przeznaczony do drukarek 3D umożliwi tworzenie ścieżek przewodzących prąd w obudowach urządzeń elektronicznych

Choć części drukowane z nowego materiału mają gorsze parametry niż sam grafen, to i tak są bardzo wytrzymałe.

 – Grafen jest bardzo wytrzymały, kompozyt z grafenem, który jest używany w druku 3D, również posiada część tych właściwości wytrzymałościowych – mówi PAP Adela Walczak z łódzkiego Centrum Druku 3D.

Jak dodaje, dzięki zastosowaniu kompozytu z grafenem, "drukując prototyp jakiegoś urządzenia elektronicznego, zamiast osobno robić obudowy, ścieżki przewodzące prąd możemy od razu wcielić w obudowę urządzenia".

Kompozyt z grafenem do druku 3D może znaleźć zastosowanie w takich branżach jak telekomunikacja, medycyna, przemysł lotniczy i kosmiczny; wszędzie tam, gdzie jest potrzebna duża wytrzymałość i trwałość materiałów.

Grafen to pojedyncza warstwa atomów węgla, która wykazuje niespotykane właściwości mechaniczne i fizyczne. Charakteryzuje się niskim ciężarem właściwym, dużą elastycznością i wytrzymałością, wysokim przewodnictwem elektrycznym i cieplnym.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl