Elektrycznie napędzany SUV o zasięgu ponad 500 km - NAPĘD ELEKTRYCZNY - AKUMULATORY - AUDI - LG CHEM - SAMSUNG SDI - SUV
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Elektrycznie napędzany SUV o zasięgu ponad 500 km
drukuj stronę
poleć znajomemu

Elektrycznie napędzany SUV o zasięgu ponad 500 km

Elektrycznie napędzany SUV o zasięgu ponad 500 km
fot. Audi

Nowy wydajny akumulator elektrycznego Audi z modułami ogniw produkcji LG i Samsunga


Akumulator w pełni elektrycznego SUV-a Audi, będzie skonstruowany w oparciu o ogniwa dostarczane przez dwóch południowokoreańskich potentatów technologicznych: LG Chem i Samsung SDI.

Obaj partnerzy Audi chcą zainwestować w rozwój i produkcję ogniw akumulatorowych Europie i dostarczać je niemieckiemu koncernowi właśnie z europejskich fabryk. Proponowane przez nich rozwiązania techniczne, pozwolą elektrycznemu SUV-owi Audi pokonać ponad 500 kilometrów bez konieczności doładowywania akumulatora.

 – Wspólnie z naszymi południowokoreańskimi partnerami, przeniesiemy do Unii Europejskiej najnowszą technologię produkcji ogniw akumulatorowych, dając w ten sposób europejskiemu przemysłowi innowacyjną myśl techniczną z tej dziedziny – powiedział dr Bernd Martens, członek zarządu Audi AG ds. zamówień. Moduły ogniw proponowane przez LG i Samsunga, charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością. – To nowoczesne rozwiązanie techniczne, pozwoli nam oferować naszym klientom jeszcze bardziej atrakcyjne samochody elektryczne – dodaje dr Martens.

Południowokoreańskie koncerny specjalizujące się w nowoczesnych technologiach: LG Chem i Samsung SDI, inwestują w Europie w produkcję ogniw akumulatorowych dla Audi 

 – Nasz pierwszy napędzany wyłącznie elektrycznie SUV, to połączenie ekologii - ponieważ nie emituje żadnych spalin - z ogromną satysfakcją z jazdy. Stworzone przez LG Chem i Samsung SDI innowacyjne moduły ogniw akumulatorowych włączymy w architekturę naszych pojazdów, tworząc w ten sposób atrakcyjne połączenie sportowego ducha i zasięgu – podsumował prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. 

Źródło: Audi

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl