Praca - Inżynier Utrzymania Systemu

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2388854
szukaj
Oferta z dnia: 27 marzec 2024
poleć znajomemu
Praca.pl Sp. z o.o.
Inżynier Utrzymania Systemu
miejsce pracy: Warszawa/mazowieckie
Zakres obowiązków:
Obowiązki:

  • Wykorzystanie technicznej wiedzy do zrozumienia wymagań

  • Rozwój strategii i rozwiązań z niewielkim nadzorem

  • Stosowanie praktyk konfiguracji i rozwiązywania problemów z aplikacjami/systemami

  • Współpraca w zapewnieniu stabilności krytycznych aplikacji

  • Analiza wydajności aplikacji i rozwiązywanie problemów

Wymagania:
Wymagania:

  • Znajomość Linux, Kubernetes, Docker, Tomcat, Nginx, DB2, MYSQL

  • Energia i doświadczenie w technologiach i globalnych projektach

  • Obsługa klienta w zakresie aplikacji

  • Znajomość języków programowania (Java, Python)

  • Doświadczenie w wsparciu usług i aplikacji webowych

  • Chęć nauki nowych technologii

  • Współpraca z zespołami produktowymi i Dev-ops

  • Doświadczenie zawodowe

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:

By joining us you gain:

  • Work flexibility - hybrid working model, flexible start of the day, workation, sabbatical leave,

  • Development and upskilling - our full support during onboarding process, mentoring from experienced colleagues, training sessions, workshops, certification co/financed by PwC and conversations with native speaker,

  • Wide medical and wellbeing program - medical care package (incl. dental care, freedom of treatment, physiotherapy), coaching, mindfulness, psychological support, education through dedicated webinars and workshops, financial and legal counseling,

  • Possibility to create your individual benefits package (a.o. lunch pass, insurance packages, concierge, veterinary package for a pet, massages) and access to a cafeteria - vouchers, discounts on IT equipment and car purchase,

  • 3 paid hours for volunteering per month,

  • Additional paid Birthday Day off,

  • And when you start enjoying PwC as much as we do, you may recommend your friend to work with us.

Recruitment Process:

  • Apply,

  • Have a quick conversation with our Recruiter on a short HR screening call,

  • Get to know each other better during an interview with the Recruiter and Hiring Manager.

Oferta nieaktualna