Praca - Specjalista ds. Nadzoru Sieci LTE

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2392744
szukaj
Oferta z dnia: 14 kwiecień 2024
poleć znajomemu
PGE Systemy
Specjalista ds. Nadzoru Sieci LTE
miejsce pracy: Warszawa/mazowieckie
Zakres obowiązków:
Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie:

  • Monitorowanie parametrów działania urządzeń i usług LTE450 w Centrum Nadzoru Sieci (NOC).

  • Weryfikowanie alarmów z systemów monitorowania sieci i usług oraz nadzór nad ich rozwiązywaniem.

  • Obsługa prostych incydentów występujących w sieci LTE450.

  • Wykonywanie prostych zmian w sieci i usługach.

  • Zgłaszanie i weryfikowanie prac planowych w systemach utrzymaniowych.

  • Definiowanie i optymalizacja, we współpracy z innymi zespołami, procedur obowiązujących w NOC.

  • Notyfikacje, procesowanie i przekazywanie zdarzeń do odpowiednich w oparciu o system workflow.

  • Czynny udział w procesach utrzymaniowych i pracach planowych poprzez wykonywanie zdalnych operacji na elementach sieci.

  • Koordynacja działań służb utrzymaniowych w terenie.

  • Obsługa zgłoszeń dotyczących problemów z działaniem sieci lub usług w ramach I linii wsparcia technicznego.

  • Praca w trybie zmianowym.

Wymagania:
Profil idealnego kandydata:

  • Wykształcenie techniczne kierunkowe (preferowana telekomunikacja, informatyka lub pokrewne).

  • Co najmniej 2 letnie doświadczenie w pracy z systemami nadzoru sieci telekomunikacyjnej.

  • Ugruntowana wiedza z zakresu obsługi zdarzeń sieciowych (FM).

  • Umiejętność analitycznego myślenia, analizy zagadnień z różnych perspektyw.

  • Samodzielność i zdecydowanie w działaniu zmierzające do realizacji celu.

  • Opanowanie w sytuacjach pracy w stresie, pod presją czasu (praca zmianowa).

  • Otwartość na nowe technologie i narzędzia.

  • Umiejętność pracy w zespole.

  • Dobra znajomość języka angielskiego (dokumentacja techniczna).

Mile widziane:

  • Znajomość architektury i zasad funkcjonowania sieci mobilnych 2G/3G/4G.

  • Znajomość narzędzi ticketowych (np. BMC Remedy, JIRA, ZABBIX).

  • Wiedza z zakresu systemów transmisyjnych w sieciach telekomunikacyjnych.

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
Ze swojej strony oferujemy m.in.:

  • Ciekawą pracę w unikalnym projekcie.

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.

  • Rozszerzony pakiet opieki medycznej.

  • Kartę sportową.

  • Atrakcyjny system premiowy.

  • Dofinansowanie opieki nad dziećmi.

  • Dofinansowanie wypoczynku.

  • Pracowniczy program emerytalny.

  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka.