Praca - Programista Informatyk / Automatyk / Starszy Programista Informatyk / Automatyk

szukaj
Oferta z dnia: 16 kwiecień 2024
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Programista Informatyk / Automatyk / Starszy Programista Informatyk / Automatyk
miejsce pracy: Warszawa, ul. Zaruskiego 4/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. 86/2024
Zakres obowiązków:

(Pion Informatyki i Telekomunikacji/ Dział Automatyki)

Wymagania:
Naszym Pracownikom oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • pracę w oparciu o wartości wynikające z blisko 140-letniej tradycji

  • atrakcyjne premie wynikające z systemu ocen pracowniczych oraz zarządzania przez cele

  • kursy zawodowe, szkolenia specjalistyczne oraz rozwijające tzw. kompetencje miękkie

  • dofinansowanie do nauki, w tym uzupełnienie wykształcenia średniego lub wyższego - studia inżynierskie, magisterskie, podyplomowe, a nawet doktoranckie

  • możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej, karty sportowej oraz grupowego ubezpieczenia na życie

  • bogaty pakiet świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (m.in dofinansowanie do wczasów pod gruszą)

  • uczestnictwo w różnych sekcjach sportowych (piłkarska, koszykówki, siatkarska, spławikowa, tenisa stołowego, lekkoatletyczna, kolarska)

  • „3 godziny dla rodziny” – dodatkowy czas wolny

  • dodatkowy dzień wolny z okazji urodzin

Główny zakres obowiązków:

  • bieżące monitorowanie poprawności działania systemów SCADA

  • dbanie o bezpieczeństwo systemów SCADA, w tym wdrażanie, wspólnie ze specjalistą ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego wymaganych poprawek systemowych

  • zarządzanie kontami i uprawnieniami użytkowników w systemach SCADA

  • usuwanie nieprawidłowości w systemach SCADA

  • projektowanie, konfiguracja, uruchamianie oraz wprowadzanie zmian do instalacji produkcyjnej systemów SCADA

  • przygotowanie wytycznych do inwestycji w zakresie systemów SCADA, w tym testów akceptacyjnych grafik oraz mechanizmów funkcjonalnych

  • udział w kluczowych projektach

Nasze Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (preferowane kierunki: automatyka, mechatronika, informatyka lub cybernetyka)

  • min. 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku administratora/programisty systemów SCADA/AKPiA lub inżyniera automatyka

  • znajomość oprogramowania SCADA (Aveva System Platform lub Vijeo Citec lub WinCC lub Control Maestro)

  • znajomość zagadnień związanych z działaniem systemów operacyjnych (w tym serwerowych) oraz Active Directory

  • znajomość relacyjnych baz danych SQL (pożądana znajomość MS SQL)

  • znajomość zagadnień związanych z przemysłowymi sieciami komunikacyjnymi (protokołami)

  • podstawowa znajomość zagadnień związanych ze sterownikami PLC (Schneider Electric lub Saia bądź Siemens)

  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym (niezbędna umiejętność czytania dokumentacji technicznej)

  • prawo jazdy kat. B

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:

W przypadku zaproszenia na kolejny etap rekrutacji wymagane będzie przestawienie dokumentów poświadczających wykształcenie, kwalifikacje zawodowe oraz przebieg dotychczasowego zatrudnienia.