Praca - Koordynator ds. fraudów

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2394787
szukaj
Oferta z dnia: 30 kwiecień 2024
poleć znajomemu
Pekao Direct Sp. z o.o.
Koordynator ds. fraudów
miejsce pracy: Łódź/łódzkie
Zakres obowiązków:
Twój zakres obowiązków:

  • Identyfikacja zagrożeń , analiza danych i raportowanie podejrzanych aktywności, w tym podejrzanych transakcji czy prób dostępu do systemów

  • Śledzenie standardów branżowych oraz działań konkurencji w celu dostosowania strategii obronnej.

  • Rozpoznawanie nowych trendów i technik stosowanych przez oszustów oraz cyberprzestępców.

  • Opracowywanie, wdrażanie i aktualizacja polityk i procedur bezpieczeństwa.

  • Prowadzenie szkoleń dla personelu w zakresie bezpieczeństwa finansowego i cyberbezpieczeństwa.

  • Współpraca z zespołem IT w celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania systemów bezpieczeństwa IT.

  • Współpraca z departamentami śledczymi w przypadku podejrzeń o przestępstwa.

  • Prowadzenie raportów dotyczących incydentów bezpieczeństwa i analiza przyczyn incydentów.

  • Monitorowanie zmian w przepisach i regulacjach dotyczących bezpieczeństwa finansowego i cyberbezpieczeństwa.

  • Monitorowanie zmian w regulacjach dotyczących przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz sankcji, inicjowanie ich implementacji w systemach i procesach Banku oraz opracowywanie wytycznych dla jednostek Banku.

  • Udział w opracowaniu i koordynacji stosowania Procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w Pekao Direct i w Grupie Banku Pekao S.A.

  • Udział w przeprowadzaniu oceny ryzyka prania pieniędzy, finansowania terroryzmu oraz sankcji w przypadku wprowadzania przez Bank nowych lub modyfikacji istniejących produktów, usług, kanałów sprzedaży, form obsługi klientów, istotnych zmian w procesach operacyjnych, systemach informatycznych oraz opiniowanie inicjatyw i projektów.

  • Opracowywanie i opiniowanie materiałów szkoleniowych oraz komunikacji w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz sankcji finansowych.

  • Przygotowywanie analizy i wydawanie opinii w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu, wyłudzeń oraz oceny ryzyka sankcyjnego

  • Analiza oraz przeprowadzanie postępowania wyjaśniającego w przypadku zgłoszeń o stwierdzonych naruszeniach przepisów

Wymagania:
Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: bankowość, finanse, prawo lub pokrewne,

  • Posługiwanie się pakietem MS Office w stopniu dobrym,

  • Dobra organizacja pracy i skrupulatność,

  • Doświadczenie w zagadnieniach związanych z tematyką fraudów, obsługą alertów w instytucjach finansowych, cyberbezpieczeństwa,

  • Zdolności analityczne,

  • Znajomość przepisów w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu,

  • Umiejętność pracy przy kilku projektach jednocześnie.

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
To oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Wynagrodzenie podstawowe oraz atrakcyjny system premiowy

  • Benefity: opieka medyczna PZU, dodatkowe ubezpieczenie, karta MultiSport

  • Możliwość pracy w trybie hybrydowym (praca stacjonarna + praca zdalna)

  • Ambitne wyzwania do realizacji

  • Możliwość rozwoju zawodowego w grupie Pekao S.A.