Praca - Specjalista ds. konfiguracji i automatyzacji IT

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2395924
szukaj
Oferta z dnia: 10 maj 2024
poleć znajomemu
PKO Bank Polski
Specjalista ds. konfiguracji i automatyzacji IT
miejsce pracy: Warszawa/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. 38880
Dodatkowe informacje:
Oferujemy:

Na co dzień w naszym zespole:

  • tworzysz i utrzymujesz procesy CI/CD,

  • rozwijasz i monitorujesz infrastrukturę aplikacyjną w chmurze GCP,

  • budujesz nowe lub modyfikujesz istniejące rozwiązania informatyczne,

  • pełnisz rolę Specjalisty DevOps, w tym merytoryczne nadzorujesz pracę w projektach i inicjatywach realizowanych w Banku,

  • tworzysz oraz opiniujesz architekturę dla nowo wdrażanych i modyfikowanych rozwiązań informatycznych Banku,

  • proponujesz i badasz możliwości wykorzystania innowacji dotyczących systemów i narzędzi informatycznych Banku,

  • merytorycznie oceniasz rozwiązania proponowane przez dostawców zewnętrznych,

  • zajmujesz się tworzeniem oraz bieżącą aktualizacją dokumentacji oraz budowaniem bazy wiedzy związanej z rozwojem oraz utrzymaniem rozwiązań informatycznych

To stanowisko może być Twoje, jeśli:

  • Masz doświadczenie przynajmniej w dwóch zagadnieniach z poniższych:

    • doświadczenie w obszarze konteneryzacji: Docker, Kubernetes, Red Hat OpenShift,

    • znajomość stosu ELK,

    • znajomość narzędzi do monitoringu systemów/aplikacji - Zabbix, Influxdb oraz Grafana,

    • znajomość narzędzi umożliwiających ciągłą integrację i dostarczanie (preferowany Jenkins),

    • znajomość narzędzi służących do zarządzania konfiguracją - Ansible, Puppet,

    • umiejętność konfiguracji serwerów webowych wraz z proxy (Apache, Nginx)

    • umiejętność konfiguracji serwerów aplikacyjnych (Tomcat)

Dodatkowym atutem będzie:

  • doświadczenie w administracji klastrem Ceph,

  • znajomość Terraform.