Nowy budżetowy generator arbitralny / funkcyjny AFG2021 firmy Tektronix - GENERATORY - OSCYLOSKOPY - APARATURA KONTROLNO-POMIAROWA - TEKTRONIX - GENERATORY FUNKCYJNE - GENERATORY ARBITRALNE - ARBEXPRESS - AFG2000
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektronika Nowy budżetowy generator arbitralny / funkcyjny AFG2021 firmy Tektronix
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy budżetowy generator arbitralny / funkcyjny AFG2021 firmy Tektronix

fot. Tespol

Firma Tektronix 7 sierpnia 2012 roku wprowadziła do sprzedaży budżetowy model generatora funkcyjnego / arbitralnego – AFG2021. Jest to jednokanałowy przyrząd o paśmie do 20MHz dla sinusa, 10MHz dla przebiegów arbitralnych dzięki czemu sprawdzi się doskonale w różnorakich projektach, zarówno w dydaktyce jak i przemyśle.

 

Analogicznie do serii AFG3000 nowa seria generatorów współpracuje również z darmowym oprogramowaniem ArbExpress – umożliwiającym m.in. generowanie przebiegów z formuły matematycznej, ręczne tworzenie i edytowanie przebiegu oraz importu przebiegu - funkcja najbardziej doceniania przez użytkowników umożliwiająca pobranie przebiegu z oscyloskopu współpracującego z tym oprogramowaniem (większość oscyloskopów firmy Tektronix) i przesłanie go do generatora dzięki czemu mamy możliwość wygenerowania realnych przebiegów zarejestrowanych oscyloskopem, czyli generator może pracować jako symulator praktycznie dowolnego urządzenia, czujnika, etc. komunikującego się sygnałem napięciowym w zakresie do 10Vpp na 50Ω.

Oprogramowanie ArbExpress umożliwia import przebiegów zarejestrowanych oscyloskopem

Rozdzielczość przetwornika 14bit oraz próbkowanie do 250MS/s umożliwia generowanie skomplikowanych przebiegów w trybie ciągłym, z modulacją, przemiataniem czy generowaniem paczek impulsów, jak również możemy wyzwalać się na zewnętrzne źródła sygnału. Standardowo generator ma wbudowane 12 różnych przebiegów – sinus, prostokąt, piła, szum, sinx/x, itd. Nie bez znaczenia jest również duża stabilność urządzenia wynosząca ±1ppm.  Przyrząd został wyposażony został w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 3,5” umożliwiający wizualizację generowanego przebiegu oraz port USB Host & Device, porty LAN i GPIB są opcjonalne. Wszystkie nastawy dostępne są za pomocą przycisków i pokrętła na panelu przednim użytkownika. Sama forma generatora uległa zmniejszeniu w porównaniu do serii AFG3000 – aktualnie wysokość wynosi tylko 2UI, dzięki czemu przyrząd stał się jeszcze bardziej kompaktowy i przenośny.

Generator funkcyjno-arbitralny Tektronix AFG2021

Więcej szczegółów na www.tespol.com.pl

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl