Przetwornice czestotliwości VLT® w nowych obudowach D o zredukowanych wymiarach - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - FALOWNIKI - DANFOSS - HVAC - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - NAPĘDY - IP20
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Przetwornice czestotliwości VLT® w nowych obudowach D o zredukowanych wymiarach
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przetwornice czestotliwości VLT® w nowych obudowach D o zredukowanych wymiarach

fot. Danfoss

Do 68% mniejsza powierzchnia wybranych modeli zapewnia niższe koszty i ułatwia montaż. Nowe właściwości zwiększają efektywność pracy i obniżają koszty eksploatacji.

Dzisiejsi klienci wymagają od rozwiązań napędowych coraz wyższej efektywności sprawności. Inwestowanie w rozwiązania o wysokiej efektywności dają szybki zwrot zainwestowanych środków, zwłaszcza w przypadku rozwiązań dużych mocy. W odpowiedzi na te wymagania przetwornice częstotliwości VLT® firmy Danfoss zaliczane do najbardziej wydajnych napędów w przemyśle stały się jeszcze wydajniejsze i konkurencyjne.

Rozmiary nowych obudów typu D zostały zmniejszone nawet o 68%, co pozwala zaoszczędzić na zajmowanej przestrzeni zarówno w pomieszczeniach sterowni i szafach sterowniczych, jak i przy montażu ściennym.

Nowa wersja obudowy o stopniu ochrony IP20 została zoptymalizowana pod kątem zabudowy w szafie, dodatkowo nadal wykorzystywana jest koncepcja tylnego kanału chłodzącego. Tylny kanał chłodzący odprowadza nawet 90% powietrza z wnętrza napędu usuwając 90% ciepła wytwarzanego przez napęd (poprzednie wersje usuwały 85%).

Kompaktowa, wydajna konstrukcja to efekt innowacyjnego zarządzania ciepłem. Zastosowana w napędach VLT® nowa obudowa D wymaga mniejszej powierzchni zabudowy niż dotychczasowe modele, które i tak należały do najmniejszych w swojej klasie. Dzięki temu zapewniają też większą elastyczność instalacyjna przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów instalacji. Nowe obudowy D są dostępne na tych samych platformach jak dotychczasowe, czyli:

 • Napędy FC 302 AutomationDrive do wykorzystywania w wymagających zastosowaniach przemysłowych
 • Napędy FC 202 AQUA Drive do wykorzystywania w zastosowaniach wodnych, wodnościekowych i kanalizacyjnych (a także innych zastosowaniach z użyciem pomp)
 • Napędy FC 102 HVAC Drive do wykorzystywania w zastosowaniach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC) oraz w przemyśle chłodniczym.

Dostępne w nowych obudowach D o stopniu ochrony IP20, IP21 oraz IP54 przetwornice częstotliwości wykorzystują tą samą nagradzaną wspólną platformę sterowniczą oraz lokalny panel sterowania (LCP).

CechaKorzyści
Mniejsze wymiaryZmniejszenie wymiarów nawet o 68%. Dzięki nowej obudowie D napędy zajmują mniej miejsca, co pozwala zaoszczędzić zarówno na przestrzeni, jak i na kosztach.
Wyższa sprawnośćWyższa sprawność prowadzi do zmniejszenia kosztów operacyjnych, co obniza koszty całkowite w ciagu całego okresu eksploatacji przetwornicy częstotliwosci.
Podstawowe opcje wejściowe: 
- Bezpieczniki 
- Wyłączniki sieciowe 
- Stycznik (nowa opcja) 
- Rozłącznik (nowa opcja
- Wyłącznik sieciowy + stycznik (nowa opcja)
  Eliminowana jest koniecznosc użycia panelu, gdy wymagane są tylko podstawowe opcjonalne sygnały wejsciowe, co prowadzi do dalszych oszczędności kosztów i zmniejszonych wymagań, dotyczących potrzebnej przestrzeni.

  Identyczna platforma sterownicza oraz lokalny panel sterowania (LCP)

  Nie ma konieczności zapoznawania sie z nowymi układami sterowania. Przejscie ze starego napedu na nowy może być dokonane z łatwością.
  Klasa szczelności obudowy IP 20 dla napędów instalowanych w szafach sterowniczychStopień ochrony IP 20 zapewnia większebezpieczenstwo
  Opcjonalny panel dostępu do radiatoraUmożliwia czyszczenie radiatora, gdy urzadzenie jest instalowane w środowisku zanieczyszczonym i trudnych warunkach
  Tylny kanał chłodzacy umożliwia usunięcie z pomieszczenia nawet 90% powietrza chłodzacegoPozwala na zmniejszenie ilości powietrza wymaganego do klimatyzacji pomieszczenia, redukując tym samym zarówno koszty początkowe, jak i koszty eksploatacji.
  230 V Grzałka antykondensacyjna
  (nowa opcja)
  Zapobiega kondensacji wewnątrz napędu, redukując tym samym potrzebę ogrzewania całego pomieszczenia

  Back-channel cooling 

  Unikalna konstrukcja wykorzystuje tunelowy kanał tylny do przepuszczania powietrza chłodzącego przez radiatory, przy minimalnej ilości powietrza przechodzącego przez obszar elektroniki.

  Pozwala to na odprowadzanie 90% strat ciepła bezpośrednio na zewnątrz obudowy, poprawiając niezawodność i przedłużając trwałość urządzenia poprzez znaczne obniżenie wzrostu temperatury i stopnia zanieczyszczenia elementów elektronicznych. Zastosowano stopień szczelności IP 54 pomiędzy tunelem tylnego kanału chłodzącego i obszarem elektroniki napędu VLT® drive.

  Back-channel cooling

  follow us in feedly
  Średnia ocena:
   
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  Danfoss Poland Sp. z o.o.
  Danfoss Poland Sp. z o.o.
  ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
  tel.  022 7550700
  fax.  022 7550701
  $nbsp;
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl