STEINEL PROLog – precyzyjny pomiar oszczędności na automatyzacji oświetlenia - OŚWIETLENIE - CZUJNIKI - OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII - CZUJNIK RUCHU - STEROWANIE OŚWIETLENIEM - OPTYMALIZACJA ZUŻYCIA ENERGII - AUTOMATYZACJA - RELUX - STEINEL - PROLOG
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna STEINEL PROLog – precyzyjny pomiar oszczędności na automatyzacji oświetlenia
drukuj stronę
poleć znajomemu

STEINEL PROLog – precyzyjny pomiar oszczędności na automatyzacji oświetlenia

fot. Lange Łukaszuk

Dzięki produktom STEINEL Professional nie trzeba już na palcach mierzyć oszczędności, jakie zapewnia technika czujników w budynku. W prosty sposób mierzymy marnowaną energię i indywidualnie obliczamy poziom oszczędności. Użytkownicy otrzymują rzeczywistą i rzeczową podstawę optymalnego sterowania oświetleniem.

Do oszczędności zakładanych w związku z automatyzacją oświetlenia można podchodzić sceptycznie albo przy zapierających dech piersiach, przykładowych obliczeniach. Wraz z platformą PROLog i oprogramowaniem PROLog dostaniesz instrument, za pomocą którego w prosty i szybki sposób wspólnie możemy precyzyjnie określić konkretnie potencjalne oszczędności. Można znacznie obniżyć zużycie energii, koszty energii i poziom emisji CO2. W jakiej wysokości – można to określić wyłącznie indywidualnie.

Technologia PROLog dostępna w ofercie firmy Lange Łukaszuk zapobiega marnowaniu energii. W celu szacunkowego określenia odpowiednich wielkości można skorzystać z typowych profili użytkowych pomieszczeń. Aby dokładnie obliczyć potencjalne oszczędności energii, źródeł światła i kosztów obsługi w konkretnym budynku, należy obserwować wykorzystanie pomieszczeń i warunki oświetlenia przez okres ok. 2-4 tygodni. Ponadto dla budynku przygotowywana jest prognoza kosztów i emisji CO2 przy zastosowaniu produktów z czujnikiem STEINEL Professional. Może brzmi skomplikowanie, ale tak naprawdę jest bardzo proste.

STEINEL PROLog to niezależne od sieci urządzenie pomiarowe, w łatwy sposób umieszczane pod sufitem w różnych ważnych miejscach budynku. Przez 4 tygodnie rejestruje ono ok. 400 tys. danych pomiarowych dotyczących wykorzystania danego pomieszczenia i jego oświetlenia. Wartości pomiarowe są następnie wprowadzane w zakodowanej postaci do oprogramowania PROLog. W efekcie dokładnie wiemy:

  • Jak długo było dostępne światło dzienne wystarczające do osiągnięcia wymaganego poziomu oświetlenia?
  • Jakie było dokładne wykorzystanie pomieszczenia przez ludzi? 
  • Jak długo było włączone sztuczne światło?
  • Jak długo sztuczne światło było niepotrzebnie włączone?

Czarno na białym widać wartości RZECZYWISTE oraz IDEALNE. W oprogramowaniu można utworzyć i zaplanować wszystkie mierzone pomieszczenia, piętra, korytarze, klatki schodowe, biura itd. Wykorzystując dalsze dane, takie jak stawki kosztów energii, stawki kosztów obsługi, moc lamp w watach i trwałość źródeł światła itd. można obliczyć całkowitą oszczędność przez rok, trzy lub dziesięć lat.

W połączeniu z systemem RELUX możliwe jest całościowe, indywidualne rozplanowanie oświetlenia! To wiedza, która wyróżnia profesjonalistów.

Uzasadnione prognozowanie potencjalnych oszczędności z STEINEL PROLog:

STEINEL PROLog — uzasadnione prognozowanie potencjalnych oszczędności

STEINEL PROLog — uzasadnione prognozowanie potencjalnych oszczędności

Źródło: Lange Łukaszuk

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LŁ spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (dawniej Lange Łukaszuk sp.j.)
ul. Wrocławska 43, Byków k. Wrocławia
tel.  +48 71 39 80 863
fax.  +48 71 39 80 869
www.langelukaszuk.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl