Kamery termowizyjne i ich zastosowanie w zależności od aplikacji - str. 2 - KLIMATYZACJA - OGRZEWANIE - WENTYLACJA - POMIARY TERMOWIZYJNE - KAMERY TERMOWIZYJNE - BADANIA TERMOGRAFICZNE - CHŁODNICTWO - TESTO - KAMERY INSPEKCYJNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Kamery termowizyjne i ich zastosowanie w zależności od aplikacji
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kamery termowizyjne i ich zastosowanie w zależności od aplikacji

SuperResolution – rozdzielczości obrazu termowizyjnego do 1280x960 pikseli

Nowością na rynku jest opatentowana przez producenta - firmę Testo A.G. funkcja SuperResolution. Technologia ta pozwala na dwukrotne poprawienie rozdzielczości  wszystkich kamer Testo, również tych już eksploatowanych. Przykładowo wykorzystując funkcję SuperResolution w kamerze testo 890 o rozdzielczości detektora 640 x 480 pikseli, otrzymujemy na zdjęciu termowizyjnym aż 1280x920 pikseli. Firmware urządzenia wykorzystuje obrazy powstające w kamerze na skutek naturalnych  ruchów ręki podtrzymującej kamerę. W ciągu 0,5 s kamera rejestruje równocześnie 5 zdjęć o standardowej rozdzielczości i z wykorzystaniem odpowiedniego  logarytmu zdjęcia zapisywane zostają już w podwyższonej rozdzielczości.

Porównanie zdjęć termowizyjnych z opcją oraz bez opcji SuperResolutionRys. 7. Porównanie zdjęć termowizyjnych z opcją oraz bez opcji SuperResolution

 

Funkcja SiteRecognition 

Kolejne nowatorskie rozwiązanie firmy Testo opiera się na automatycznym rozpoznawaniu miejsc pomiarowych (za pomocą wygenerowanych z programu markerów), magazynowaniu zdjęć termowizyjnych i administrowanie nimi. Funkcja ta znacząco upraszcza efektywną realizację tras inspekcyjnych, przy dużej ilości punktów pomiarowych (np. rozdzielni elektrycznych).

Zasada działania funkcji SiteRecognition. Generowanie i opis markera, oznakowanie instalacji, wykrywanie markera przez kamerę, archiwizowanie zdjęć do odpowiedniego folderu.Rys. 8.  Zasada działania funkcji SiteRecognition. Generowanie i opis markera, oznakowanie instalacji, wykrywanie markera przez kamerę, archiwizowanie zdjęć do odpowiedniego folderu.


W pełni radiometryczny pomiar video 

Kamery Testo AG, m.in. seria testo 885 i 890 pozwalają na nagranie w pełni radiometrycznego filmu poklatkowego do maksymalnie 25 klatek/s. Nagranie jest rejestrowane na dysku komputera, gdzie możliwa jest dalsza szczegółowa obróbka poszczególnych klatek filmu. Zarejestrowane ujęcia zawierają pełną informację  o zmianach temperatury wszystkich punktów na interesującej nas powierzchni. Dzięki temu obserwator jest w stanie uchwycić nawet najmniejsze zmiany temperaturowe na badanym obiekcie w funkcji czasu.

Obraz panoramiczny 

Przy pomiarach dużych obiektów wykorzystajmy funkcję asystenta obrazu panoramicznego, który umożliwia analizę i dokumentację całkowitego obrazu, skomponowanego ze zdjęć częściowych wykonanych uprzednio.

Rys. 9. Obraz panoramiczny domu jednorodzinnego – przed i po złożeniu

Rys. 9. Obraz panoramiczny domu jednorodzinnego – przed i po złożeniu

Wszystko to czyni kamery Testo unikalnymi narzędziami pomiarowymi, znajdującymi zastosowanie w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu, energetyki czy też budownictwa.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Czyli co jest zrobione z germanu soczewki czy detektor? W tekście napisane jest że optyka. Nigdy nie słyszałem żeby soczewki były robione z germanu.
No avatar
Zapewne chodzi o układ optyczny wykonany z tego właśnie pierwiastka.

German (Ge) jest bardzo dobrym materiałem optycznym dla pomiaru niskich temperatur. Wadą ograniczającą jego stosowanie jest duża kruchość, tragicznie niska wytrzymałość na ścieranie oraz duża refleksyjność.
No avatar
www
Co autor ma na myśli pisząc cytuję "z wysokiej jakości optyką wykonaną z germanu" ?
Testo Sp. z o.o.
ul. Wiejska 2, Pruszków
tel.  22 292 76 80
www.kamerytermowizyjne.net
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl