Bezmatrycowe narzędzia hydrauliczne Ergom - NARZĘDZIA HYDRAULICZNE - NARZĘDZIA DLA ELEKTROINSTALATORÓW - NARZĘDZIA ELEKTROTECHNICZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Bezmatrycowe narzędzia hydrauliczne Ergom
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezmatrycowe narzędzia hydrauliczne Ergom

fot. ergom.com

Ergom wprowadza do oferty nową generację narzędzi hydraulicznych do zaprasowywania końcówek. Są to narzędzia, które nie wymagają wymiany matryc zaciskających - tzw. „bezmatrycowe”- z otwieraną głowicą, przeznaczone do zaciskania końcówek i łączników rurowych. Własności elektryczne zaprasowania przy użyciu narzędzia „bezmatrycowego” zostały porównane w cyklu badań z zaprasowaniem wykonanym przy użyciu narzędzia z matrycą sześciokątną.

Nowe narzędzia Ergom (rys. 1) posiadają „matrycę zaciskającą” wykonaną w postaci czterech kłów ustawionych w krzyż. Działają one parami (pion i poziom), zaciskając jednocześnie końcówkę czy łącznik z czterech stron (w pionie i w poziomie), na tzw. Czteropunktowy karb. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest zastosowanie jednego narzędzia do zaciskania końcówek w zakresie 16-400 mm2 niezależnie od ich rodzaju (materiału z których są wykonane - Al czy Cu) oraz typu (według DIN / PN / EN / BS itp.). Narzędzia z napędem elektrycznym zasilane są z wydajnych akumulatorów w technologii NiMh lub Li-Ion. Praski wyposażono w obracaną o 180o i otwieraną głowicę roboczą, możliwość ręcznego zwolnienia ciśnienia, automatyczny bezpiecznik przelewowy zwalniający ciśnienie po osiągnięciu przez praskę ciśnienia maksymalnego, dwustopniowy system hydrauliczny zapewniający szybki dosuw matrycy do zaciskanej końcówki oraz wolny ruch matryc podczas zaciskania w celu wykorzystania pełnej siły nacisku. Wewnętrzne badania przeprowadzone prze firmę Ergom, polegające na pomiarze siły wyciągającej zgodnie z wymaganiami normy PN EN 61238-1 p. 7 połączenia wykonanego na czteropunktowy karb dowiodły, że połączenie to charakteryzuje się siłą wyciągającą o 40 do 60% większą (w zależności od typu i rodzaju końcówki) niż wymagania powyższej normy.

Rys. 1. Nowe narzędzia ERGOM:

Praska z napędem elektrycznym HBM 6 O EV
a) 
Praska z napędem elektrycznym HBM 6 O EV
Praska z napędem elektrycznym HBM 7 O EV
b) 
Praska z napędem elektrycznym HBM 7 O EV
Praska ręczna  PBM 7 O EV
c) Praska ręczna
  PBM 7 O EV
Głowica GBM 7 O EV
d) Głowica GBM 7 O EV

 

Korzyści 

Zastosowanie narzędzi bezmatrycowych eliminuje konieczność żmudnego dobierania rozmiaru matrycy zaciskającej - jak to ma miejsce w tradycyjnych rozwiązaniach - do typu i rodzaju zaciskanej końcówki bądź łącznika rurowego. Przyspiesza to pracę oraz wyklucza możliwość popełnienia pomyłki, a więc i wykonania wadliwego zaciśnięcia. Wykorzystana metoda zaciskania podnosi zarazem jakość i niezawodność połączenia. Ważnym atutem jest uzyskanie mocniejszego połączenia, tzn. charakteryzującego się większą siłą wyciągającą przy niezmienionych parametrach elektrycznych. Prócz tego stosowanie narzędzi zaciskających na czteropunktowy karb eliminuje konieczność usuwania powstających w trakcie zaciskania wypływek, które bardzo często zdarzają się podczas zaciskania narzędziami zaciskającymi na sześciokąt. Znacznie skraca to czas wykonywania wszelkiego rodzaju muf kablowych czy podejść do pól zasilających rozdzielnic.

Etapy zaciskania na czteropunktowy karb

Rys. 2. Etapy zaciskania na czteropunktowy karb.


follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Zakład Aparatury Elektrycznej  ERGOM Sp. z o.o.
Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM Sp. z o.o.
ul. Nowe Sady 10, Łódź
tel.  801 000 275
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl