Shadow Analysis - profesjonalne narzędzie dla projektantów instalacji solarnych oraz architektów - PANELE FOTOWOLTAICZNE - FOTOWOLTAIKA - ARCHITEKTURA - PROJEKTOWANIE INSTALACJI - KOLEKTORY SŁONECZNE - OPROGRAMOWANIE PROJEKTOWE - INSTALACJE SOLARNE - SYSTEMY SOLARNE - GOOGLE SKETCHUP - ELEKTROWNIE SŁONECZNE - NASŁONECZNIENIE - ANALIZA ZACIENIENIA - SHADOW ANALYSIS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Energetyka Shadow Analysis - profesjonalne narzędzie dla projektantów instalacji solarnych oraz architektów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Shadow Analysis - profesjonalne narzędzie dla projektantów instalacji solarnych oraz architektów

fot. DeltaCodes

Shadow Analysis to prosty w obsłudze program opracowany przez polską firmę DeltaCodes. To intuicyjne narzędzie zostało stworzone, by pomagać architektom, projektantom, budowniczym oraz instalatorom systemów solarnych w automatyzacji ich pracy, czyniąc ją szybszą i łatwiejszą.

Shadow Analysis jest pluginem do programu SketchUp. Może być użyteczny przy projektowaniu instalacji solarnych (zarówno dla paneli fotowoltaicznych, jak i kolektorów słonecznych), poprzez obliczenie ilości promieniowania słonecznego padającego w określonym czasie na wyznaczony obszar, a także ukazując obszary najbardziej i najmniej zacienione – pozwalając w ten sposób na możliwie najbardziej optymalne rozmieszczenie planowanej instalacji. Analizy prezentowane są w formie kolorowych obrazków – każdy kolor odpowiada określonemu okresowi nasłonecznienia.

Shadow Analysis może również pomóc dla architektów projektujących budynki w ciasnych, zatłoczonych centrach wielkich miast – pokazując, jak dużo światła słonecznego będzie otrzymywał projektowany budynek i jego poszczególne części (co w przypadku niektórych projektów może odgrywać istotną rolę).

Shadow Analysis tutorial:

Shadow Analysis zawiera regulacje budowlane polskiego, francuskiego, chińskiego, łotweskiego i australijskiego prawa, ale programiści planują dodać do niego znacznie więcej krajów (będzie to zależne od zainteresowania potencjalnych klientów). Na chwilę obecną narzędzie ma wiele pozytywnych rekomendacji, np. :

„Użyliśmy Narzędzia Shadow Analysis w połączeniu z Solmetric Suneye, aby pomóc w naszym procesie projektowania systemów fotowoltaicznych i ciepłej wody. Oprogramowanie jest bardzo przyjazne dla użytkownika, dostarczając łatwy w odczycie wykres ukazujący, gdzie cień jest największy w poszczególnych porach roku. Bardzo polecam to oprogramowanie dla każdego projektanta systemów solarnych, próbującego zaprojektować możliwie najbardziej wydajne systemy” – list referencyjny od Janet Hartford z Haleakala Solar Inc.

„Shadow Analysis jest bardzo skutecznym programem, zapewniającym pełną automatyzację procesu analizy zacieniania i możliwość analizowania różnych wariantów kształtowania zabudowy, dlatego na podstawie naszego dotychczasowego doświadczenia możemy zarekomendować jego wykorzystanie w projektach i analizach urbanistycznych” – rekomendacja od Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju w Warszawie.

 

Screen z działania programu Shadow Analysis

Screen z działania programu Shadow Analysis

 

Przykładowy raport analizy zacienienia z Shadow Analysis

Przykładowa analiza zacienienia z programu Shadow Analysis


Program Shadow Analysis doczekał się także kilku publikacji – zarówno na specjalistycznych, branżowych portalach w Polsce i za granicą, jak i profesjonalnych zagranicznych opiniotwórczych blogach związanych z geolokalizacją.

Obecnie jest to jedno z niewielu tak rozwiniętych i użytecznych narzędzi tego typu. Można je sprawdzić samodzielnie – na stronie domowej firmy DeltaCodes znajduje się możliwe do ściągnięcia darmowe demo programu.

Więcej informacji o Shadow Analysis na domowej stronie firmy DeltaCodes.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Aktualny cennik dostępny jest na stronie internetowej programu: http://www.deltacodes.pl/en/strona_en/pricing-
and-purchase-licenses
No avatar
pako@chello.pl
A ile to cudo kosztuje??
DeltaCodes
DeltaCodes
ul. Pogodna 3 20, Białystok
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl