Testery akumulatorów i profesjonalne ładowarki akumulatorów firmy Bosch - BOSCH - BSL 2470 - BAT 415 - BAT 430 - BML 2415
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektronika Testery akumulatorów i profesjonalne ładowarki akumulatorów firmy Bosch
drukuj stronę
poleć znajomemu

Testery akumulatorów i profesjonalne ładowarki akumulatorów firmy Bosch

fot. BOSCH

Na sezon jesienno-zimowy firma Bosch przygotowała specjalną ofertę na wybrane urządzenia do obsługi akumulatorów. Ceny promocyjne dotyczą sześciu urządzeń, które cieszą się największym zainteresowaniem warsztatów.

Wśród urządzeń objętych promocją znalazły się dwa typy testerów akumulatorów: BAT 121 z drukarką oraz BAT 110 (bez drukarki). BAT 121 to urządzenie przenośne, przeznaczone do badania akumulatorów rozruchowych 12 V. Test trwa tylko 10 sekund i nie obciąża akumulatora. Zimny prąd rozruchu może być ustawiany zgodnie z normami IEC, DIN, SAE, EN lub JIS. Podczas testu na 8-znakowym wyświetlaczu LCD z podświetlaczem odczytamy wskazania napięcia i stanu akumulatora oraz mocy rozruchowej. Dodatkowo przy pomocy BAT 121 można wykonać test alternatora 12 V, w czasie którego zmierzone zostanie napięcie regulatora oraz stan diod. Tester zasilany jest z badanego akumulatora, a wyniki dokonanych przez niego pomiarów możemy wydrukować na drukarce termicznej.

fot. BOSCH

BAT 110BAT 110 służy do sprawdzania nie tylko stanu naładowania badanego akumulatora oraz napięcia, ale także do zdiagnozowania akumulatorów oraz testowania układów rozruchowych i ładowania. Obsługa urządzenia jest czytelna i prosta, ponieważ odbywa się za pomocą przycisków kursorowych i przycisków w kształcie symboli. Wyniki badania widoczne są zarówno na wskaźniku diodowym, jak i na wyświetlaczu numerycznym, jednak BAT 110 nie daje możliwości ich wydruku.

W ofercie specjalnej Boscha znalazły się także trzy typy elektronicznych ładowarek warsztatowych: BML 2415, BAT 415 oraz BAT 430. Wszystkie urządzenia to kompaktowe, solidnie wykonane prostowniki elektroniczne nadające się do ładowania akumulatorów obsługowych, standardowych, żelowych oraz żelowo-ołowiowych. Posiadają wiele zabezpieczeń, co umożliwia ładowanie akumulatorów bez wyjmowania ich z pojazdu i obawy o uszkodzenie wrażliwej elektroniki samochodowej.
fot. BOSCH

BAT 430

BML 2415 posiada elektroniczny system nadzoru napięcia i jest sterowany analogowo, a BAT 415 i 430 to ładowarki sterowane przy pomocy procesora. Prąd ładowania sterowany jest w oparciu o przyrost napięcia. BAT 415 przeznaczony jest do akumulatorów 12 V, a BAT 430 zarówno do 12 V jak i 24 V. Urządzenia te różnią się między sobą maksymalnym prądem ładowania, który wynosi odpowiednio 10A (BAT 415) lub 15A (BAT 430).

W promocyjnej cenie oferowane jest także urządzenie BSL 2470, przeznaczone do ładowania akumulatorów (również głęboko rozładowanych) z dodatkową funkcją rozruchu. BSL 2470 może być stosowane nawet do badania pojazdów o bardzo wrażliwej elektronice. Prawie trzydziestokilogramową ładowarkę daje się łatwo przemieszczać na wbudowanych dwóch kółkach, gdyż ma bardzo nisko umieszczony środek ciężkości. Zgodnie z DIN 40839 urządzenie gwarantuje, że podczas rozruchu bądź ładowania akumulatora wszystkie komponenty w samochodzie są chronione przed zniszczeniem.BSL2470 posiada przełącznik dla 12 i 24 V, możliwość płynnej regulacji prądu ładowania, przełącznik dla akumulatorów głęboko rozładowanych oraz przełącznik kompensacji temperaturowej, co zapewnia efektywny i nieniszczący akumulatora proces ładowania w efekcie zmniejszenia intensywności przebiegu procesów gazowych.
fot. BOSCH

BSL 2470


Akcja specjalna Boscha potrwa do końca lutego 2010. Wszelkich dodatkowych informacji na jej temat udzielają specjaliści firmy Bosch pod numerem telefonu 22-715-4001.

BOSCH

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
czy ściąga się obudowę przygrywającą kwas w tym akumulatorze ??
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl