Inteligentny dom - INTELIGENTNY DOM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Inteligentny dom
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentny dom

Brak awataru
autor: automacik

Dom inteligentny to budynek, w którym wszystkie instalacje, w tym m.in. oświetlenie, instalacja grzewcza, czujniki, okna i drzwi czy multimedia, zostały połączone w jeden inteligentny system.

System ten jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji mieszkańców danego domu, co istotnie zwiększa komfort codziennego życia.

Etapy realizacji inteligentnego domu:

1. Konsultacje wstępne

Pierwszą fazą projektowania i budowy domu inteligentnego są wstępne konsultacje, których celem jest ustalenie oczekiwań i potrzeb Klienta. Zastosowane rozwiązania muszą bowiem odpowiadać stylowi życia danej rodziny.

2. Przygotowywanie projektów

Dalej następuje stworzenie projektu, który będzie odpowiadał wymaganiom i oczekiwaniom rodziny. Niezbędne jest dopasowanie możliwość i rodzaju instalacji, które będą idealnie dostosowane do ich potrzeb.

3. Odpowiedni montaż

Kolejną kwestią jest inteligentny montaż, który zapewni rodzinie komfort i bezpieczeństwo. Konieczny jest tu dokładny nadzór nad każdym etapem prac, dzięki czemu realizacja końcowa jest na najwyższym poziomie.

4. Zaprogramowanie instalacji

Następnie należy zaprogramować i uruchomić zamontowane instalacje. W tym momencie również niezwykle istotne jest dostosowanie się do indywidualnych preferencji przyszłych mieszkańców domu inteligentnego.

 

Zalety inteligentnego domu:

Dom inteligentny to szereg zróżnicowanych korzyści. Inteligentne instalacje zapewniają przede wszystkim:

  • bezpieczeństwo, które wynika z tego, iż sterowanie wszystkim instalacjami, znajdującymi się w budynku, jest możliwe poprzez komputer czy też telefon. Dzięki temu właściciel dokładnie wie, co dzieje się w jego domu,
  • komfort, wynikający z faktu, iż dom inteligentny jest dostosowany do indywidualnych potrzeb jego mieszkańców, przez co zapewnia komfort jego użytkowania,
  • oszczędność to kolejny atut domów inteligentnych. Dom inteligentny umożliwia bowiem optymalne zarządzanie energią elektryczną i cieplną. Systemy inteligentne pozwalają na zużycie światła, ciepła i energii na odpowiednim poziomie.

Inteligentny dom daje więc niemalże nieograniczone możliwości zarządzania wszystkimi zainstalowanymi systemami. Idealnie dopasowują się one do stylu życiu rodziny, dzięki czemu zapewniają komfort codziennego życia.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
Inne artykuły tego użytkownika:
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Oświetlenie LED Oświetlenie LED Grupa zajmująca się tematami związanymi z technologią LED.
Fotografia cyfrowa Fotografia cyfrowa Grupa dedykowana pasjonatom i amatorom fotografii cyfrowej. Rozmawiamy o sprzęcie fotograficznym ...
Politechnika Poznańska Politechnika Poznańska Grupa zrzeszająca pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Poznańskiej
CSS - tworzenie stron WWW CSS - tworzenie stron WWW Grupa poruszająca temat tworzenia stron z wykorzystaniem CSS. Można pisać wszystko co dotyczy rozwiązania ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl