APATOR - nowości 2014/2015 - SCADA - ROZDZIELNICE - DYSTRYBUCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - APATOR - ROZŁĄCZNIKI - ROZDZIAŁ MOCY - PRZEKŁADNIK PRĄDOWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Energetyka APATOR - nowości 2014/2015
drukuj stronę
poleć znajomemu

APATOR - nowości 2014/2015

fot. APATOR

W ostatnich miesiącach Apator zaprezentował kilka nowych rozwiązań w zakresie aparatury łączeniowej. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem zwiedzających podczas targów Energetab w Bielsku-Białej oraz Energetics w Lublinie.

 

Rozłączniki izolacyjne bezpiecznikowe RBP 000 pro

Rozłączniki RBP 000 pro zostały zaprojektowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Szczególnie są polecane w przypadku, gdy jest mało miejsca w rozdzielnicy, a dużo obwodów do ochrony. Szerokość RBP 000 pro jest równa połowie szerokości rozłącznika RBK 00 pro. Pozwala to zainstalować więcej rozłączników RBP 000 pro w rozdzielnicy o tej samej szerokości. Dostępne są następujące wykonania rozłączników RBP 000 pro: do montażu na płycie, na podwójnej szynie DIN oraz wersja do instalowania na system szyn zbiorczych 60 mm. Rozłączniki do montażu na most szynowy 60 mm mogą być wyposażone w osłony zapewniające ochronę przed dotykiem. Rozłączniki RBP 000 pro posiadają dwie głębokości zabudowy od szyn zbiorczych: 70 mm lub 32 mm oraz występują w dwóch odmianach, w zależności od podłączenia kabli odpływowych - z góry lub dołu. Wyrób produkowany jest zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/65/UE dotyczącą ochrony środowiska.

 

System szynowy 60 mm

System szynowy 60 mm

Oferowany przez Apator System szynowy 60 mm to system dystrybucji energii o konstrukcji modułowej dla prądów do 630 A. Zatrzaskowy montaż wszystkich komponentów zapewnia bardzo dużą elastyczność podczas instalacji i rozbudowy. Komponenty Systemu 60 mm stanowią rozłączniki izolacyjne bezpiecznikowe dla wkładek NH: RBP 000-pro-S, RBK 000 pro-S, RBK 00 pro-S, RBK 1 pro-S oraz RBK 2 pro-S; RBD0/60 - rozłącznik z bezpiecznikami D02 do instalacji na moście szynowym, RBD0/60 - zabezpieczenie podstawowe z kontrolą stanu wkładek i temperatury. Elementem Systemu 60 mm jest też podstawa bezpiecznikowa E18 dla wkładek D0, adaptery zasilające, wsporniki szyn systemu, adapter do montażu komponentów na szynę TH, przegrody izolacyjne i osłony, a także wkładki bezpiecznikowe D0, których zatrzaskowy pojemnik na zapasowe elementy pozwala na natychmiastową wymianę wkładek i ponowne załączenie obwodu.

 

Nadzór stacji. System monitorowania rozdzielnicy w SCADA

Nadzór stacji. System monitorowania rozdzielnicy w SCADA

System monitorowania przeznaczony jest do aplikacji, w których istotna jest kontrola stanu zainstalowanych zabezpieczeń. System współpracuje z rozłącznikami ARS pro. Moduły kontroli wkładek bezpiecznikowych kontrolują: stan pojedynczej wkładki, położenie rozłącznika oraz obecność napięć w poszczególnych fazach.

Koncentrator Ex-BRG2_SMR poprzez wbudowany modem transmituje do systemu nadzoru informacje z każdego rozłącznika w złączu niskiego napięcia, za pośrednictwem łącza GSM, UMTS, CDMA, TETRA lub łącza stałego. W sieciach GSM/UTMS do wysyłania informacji o przepaleniu wkładki lub zaniku fazy wykorzystywany jest serwis SMS. Koncentrator Ex-BRG2 może retransmitować pomiary z licznika energii ESOX.

 

Przekładniki prądowe niskiego napięcia typu APA-W i APA-Z

 Wśród nowych produktów znaleźć można także przekładniki prądowe niskiego napięcia typu APA. Są to przekładniki do montażu na kablu, szynie prądowej, przekładniki z uzwojeniem pierwotnym oraz przekładniki napowietrzne. Ich parametry odpowiadają standardom grup energetycznych oraz są zgodne z obowiązującymi normami PN-EN 61869-1, PN-EN 61869-2 i IEC 60044-1. Nowe produkty charakteryzują się wymaganymi klasami dokładności, możliwość dodatkowo istnieje możliwość otrzymania świadectwa wzorcowania dla każdego z nich.

Przekładniki prądowe niskiego napięcia typu APA-W i APA-Z

Apator oprócz standardowych produktów jest w stanie także wykonać przekładniki prądowe niskiego napięcia na specjalne zamówienie, dzięki czemu cała oferta aparatury łączeniowej staje się niezwykle kompleksowa, sprawdzając się tym samym w układach o najwyższym stopniu różnorodności.

Więcej informacji na www.apator.com

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Apator SA
ul. Gdańska 4a lok. C4, Toruń
tel.  56 61 91 111
fax.  56 61 91 295
www.apator.com
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl