Bezpieczne dokumenty dzięki wbudowanym hologramom - BEZPIECZEŃSTWO - GE GLOBAL RESEARCH - HOLOGRAM - IDENTYFIKACJA - KARTA - HOLOGRAM 3D
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Nauka Bezpieczne dokumenty dzięki wbudowanym hologramom
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpieczne dokumenty dzięki wbudowanym hologramom

Plastikowe kartki z różnymi systemami zabezpieczeń przed podrabianiem są wszechobecne w dzisiejszych czasach, swoje zastosowania znalazły jako karty kredytowe,karty pracowników, licencje itd. W wielu przypadkach obrazy holograficzne na nich stosowane w prosty sposób dają się modyfikować. Naukowcy w SABIC Innovative Plastics i GE Global Research opracowali nową klasę termoplastycznych holograficznych materiałów, które wstawiane będą w plastikowe karty w taki sposób, że ich podrobienie będzie praktycznie niemożliwe.

Nowa "Secure ID Technology" będzie o wiele bardziej bezpieczna niż aktualne technologie. Zastosowanie odnajdzie nie tylko w kartach ponieważ nowa klasa holograficznych materiałów będzie dowolnie kształtowana i formowana wtryskowo do tworzyw sztucznych.Hologramy są rejestrowane w ramkach termo-plastikowych na holograficznym materiale, które następnie mogę być przetwarzane jak normalne plastikowe karty. Jedna karta będzie mogła więc posiadać wiele hologramów osadzonych w plastiku o maksymalnej elastyczności, personalizacji i bezpieczeństwie.

GE Global Research poinformowało, że aktualnym celem działań rozwojowych jest pokazanie różnego rodzaju obrazków holograficznych. Mogą one przechowywać obrazy 3D twarzy jak na powyższym video, odciski palców a nawet animacje. Implementacja zdjęcia 3D polega na wykonaniu zdjęć z różnych perspektyw, tak stworzony obraz daje duże zabezpieczenie idealnie prezentując posiadacza dokumentu. Wynalazek niewątpliwie stanowi duży krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa, dzięki niemu kradzież i nieautoryzowane użycie wielu dokumentów stanie się niemożliwe.follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Brak obrazka
nieee, no przecież zabezpieczyli się słowem... "jego podrobienie będzie praktycznie nie możliwe".... czytaj: laik tego nie podrobi, ale jak ktoś bardzo się uprze to się uda:)
No avatar
mario
Jak każdemu nowemu pomysłowi toważyszy slogan typu: "Nie do podrobienia"

Dali by sobie siana z tymi sloganami.
Brak obrazka
Mam nadzieję, że ta technologia nie zagości szybko w Polsce, ponieważ nie mam ochoty płacić za wymianę dowodu
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl