Złączki listwowe TOPJOB® S z bezpieczną technologią zacisku Push-in CAGE CLAMP® - ZŁĄCZKI - WAGO - SYSTEMY MONTAŻOWE - ZŁĄCZKI LISTWOWE - TOPJOB - MOSTKOWANIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Złączki listwowe TOPJOB® S z bezpieczną technologią zacisku Push-in CAGE CLAMP®
drukuj stronę
poleć znajomemu

Złączki listwowe TOPJOB® S z bezpieczną technologią zacisku Push-in CAGE CLAMP®

fot. WAGO

Złączki listwowe w różnego typu aplikacjach przemysłowych oraz nowoczesnej automatyce budynkowej muszą zapewniać znacznie więcej niż tylko pewne połączenie elektryczne. Z tego powodu warto przyjrzeć się zaletom systemu złączek listwowych TOPJOB® S.

Sercem systemu TOPJOB® S jest zacisk Push-in CAGE CLAMP® – uniwersalny zacisk do wszystkich rodzajów przewodów, z lub bez konieczności ich wcześniejszego zarobienia. Ponadto umożliwia on montaż wtykowy przewodów jednodrutowych, wielodrutowych oraz linkowych z tulejkami przewodowymi, bez użycia narzędzi.

Zacisk Push-in CAGE CLAMP® dysponuje dużym zakresem bezpieczeństwa, dzięki czemu jeden system złączek listwowych można stosować w każdym miejscu na świecie we wszystkich aplikacjach.

Dodatkową zaletą TOPJOB® S jest wielofunkcyjny program mostków, realizujący wszystkie zadania łączeniowe. Najszybszy system oznaczania pozwala na obniżenie kosztów i zwiększenie przejrzystości w rozdzielnicy.

Poza tym system złączek listwowych TOPJOB® S obejmuje bogatą ofertę produktów. Oprócz jednopiętrowych złączek do dużego zakresu przekroju przewodów od 0,14 mm² do 25 mm², złączek dwu- i trzypiętrowych, w ofercie dostępne są złączki funkcyjne do każdego typu zastosowań: złączki bezpiecznikowe, rozłączalno-pomiarowe, do silników elektrycznych, diodowe, LED oraz złączki do montażu wtykowego. Instalacyjne złączki listwowe TOPJOB® S idealnie nadają się do instalacji budynkowych, gdyż zapewniają szybki i bezpieczny montaż.

 

Do wszystkich rodzajów przewodów

CAGE CLAMP® i Push-in CAGE CLAMP® to sprawdzone w milionach zastosowań uniwersalne rodzaje zacisków do montażu przewodów jednodrutowych, wielodrutowych oraz linkowych. Push-in CAGE CLAMP® umożliwia ponadto wtykowy montaż przewodów jednodrutowych, wielodrutowych oraz linkowych zakończonych zakrępowanymi gazoszczelnie tulejkami przewodowymi, bez użycia narzędzi.

 

Korzyści dla klienta:

 • Montaż wtykowy przewodów o przekroju nominalnym oraz dwa stopnie mniejszym,
 • Bez użycia narzędzi, szybko – korzystnie cenowo.

Montaż wtykowy przewodów jednodrutowych to najtańszy sposób ich podłączania. Dotyczy to również przewodów linkowych zakończonych tulejkami, jeśli wcześniej zostały automatycznie zakrępowane. W przypadku Push-in CAGE CLAMP® i CAGE CLAMP® tulejki nie są jednak konieczne dla zapewnienia bezpiecznego montażu przewodów.

Korzyści dla klienta:

 • Redukcja kosztów tulejek i wyeliminowanie procesu krempowania.

Przyrząd montażowy, używany w przypadku przewodów linkowych, pozostaje w przeznaczonym dla niego otworze do momentu zakończenia oprzewodowania.

Korzyści dla klienta:

 • Zacisk pozostaje otwarty – większa swoboda przy oprzewodowaniu,
 • Jednocześnie jest on oznaczony, co znacznie przyspiesza cały proces.

 

Bogaty system mostkowania

Dzięki bogatemu programowi mostków, system złączek listwowych TOPJOB® S gwarantuje dużą elastyczność. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj mostek poprzeczny do mostkowania ciągłego. Pozwala on w jednym kanale połączyć ze sobą dowolną liczbę złączek – a jeżeli w momencie uruchamiania dodawana jest nowa funkcja i zwiększana jest liczba mostkowanych złączek – można łatwo dodać kolejny mostek do mostkowania ciągłego w tym samym kanale.

 

Korzyści dla klienta:

 • Redukcja kosztów magazynowania, dzięki niewielkiej liczbie elementów,
 • Łatwe dostosowanie do indywidualnych potrzeb – możliwość uzyskania dowolnej liczby biegunów o tym samym potencjale.

System mostkowania idealnie nadaje się również do tworzenia różnych innych rozwiązań. Do podłączania uzwojeń silnika w trójkąt można zastosować odpowiedni mostek do połączeń typu trójkąt. Aby połączyć różne piętra w złączkach piętrowych, można skorzystać z wtykanego mostka pionowego. W razie konieczności poprowadzenia czterech potencjałów obok siebie można użyć mostka omijającego.

Wtykany mostek przewodowy, kolejny wariant z oferty, umożliwia połączenie złączek na dużych odległościach.

Korzyści dla klienta:

 • Kompleksowa oferta do tworzenia różnorodnych rozwiązań w jak najprostszy sposób,
 • Zwiększenie przejrzystości mostkowania.

 

  Najefektywniejszy system oznaczania

  Złączki listwowe TOPJOB® S można opisywać przy pomocy ciągłych pasków oznacznikowych, oszczędzając przy tym czas. Wielowierszowy opis na oznacznikach ułatwia identyfikację funkcji poszczególnych złączek.

   

  Korzyści dla klienta:

  • Oszczędność czasu przy oznaczaniu o 75%,
  • Jeden pasek oznacznikowy zamiast sześciu różnych kart z oznacznikami,
  • Większa przejrzystość w rozdzielnicy.

  Dzięki oznacznikom WMB Inline i oznacznikom WMB w rolce, opis serii od 2002 do 2016 można wykonać przy pomocy tabliczek jednej wielkości.

  Korzyści dla klienta:

  • Jeden oznacznik WMB Inline do wszystkich standardowych rozwiązań – jedno miejsce w magazynie.

  drukarka smartPRINTERKorzystna cenowo drukarka smartPRINTER – idealna do opisu wszystkich połączeń w rozdzielnicy.

  Przy pomocy tej mobilnej drukarki, w razie zmiany lub uzupełnienia listwy zaciskowej, można wydrukować paski oznacznikowe na miejscu u klienta.

  Korzyści dla klienta:

  • Oszczędny i elastyczny system oznaczania,
  • Niższy koszt instalacji o 75%.

   

  Stworzone do skrajnych obciążeń

  Wszystkie jednopiętrowe złączki listwowe TOPJOB® S umożliwiają montaż przewodów jednodrutowych, wielodrutowych i linkowych o przekroju o jeden stopień większym od nominalnego i obciążenie ich prądem odpowiednim dla tego przekroju.

   

  Korzyści dla klienta:

  • Oszczędność miejsca i kosztów do 25%, dzięki zastosowaniu mniejszych złączek do przewodów o większych przekrojach i większych wartości prądu.
  • Większa elastyczność przy oprzewodowaniu na obiekcie. Możliwość zastosowania złączki 16 mm2, nawet jeśli do zacisku podłączane są przewody o przekroju 25 mm2.

  Złączki listwowe TOPJOB® S charakteryzują się wysoką odpornością na udary do 500 g i wibracje do 20 g. Zawsze pewny montaż przewodów – niezależnie od staranności montera.

  Korzyści dla klienta:

  • Pewne połączenie elektryczne – również w trudnych warunkach, jak np. w maszynach do drążenia tuneli, kruszarkach do kamieni, na kolei lub w przemyśle stoczniowym

  Więcej informacji na stronie: WAGO

  follow us in feedly
  Średnia ocena:
   
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  WAGO ELWAG Sp.z o.o.
  WAGO ELWAG Sp.z o.o.
  ul. Piękna 58a, Wrocław
  tel.  +48 71 360 29 70
  $nbsp;
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl