Jaka przejściówka do zasilania urządzeń w USA? - Energetyka
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Energetyka Jaka przejściówka do zasilania urządzeń w USA?
REKLAMA
REKLAMA

Jaka przejściówka do zasilania urządzeń w USA?

Brak awataru
Stefan H

Jakie napięcie występuje w gniazdkach w USA? W związku z tym, jak to się ma do urządzeń z które chciałbym zabrać ze sobą z Polski? Np laptopa, ładowarek itd? 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tyrystor

W USA jest 110V 60Hz. Ja do USA zabrałem dwie przejściówki po 3zł każda. Nie potrzebowałem żadnych transformatorów bo wszystkie urządzenia które brałem z Polski miały zasilacze impulsowe pracujące w granicach napięcia 110 - 240V. Nawet lokówka/prostownica żony działała prawidłowo.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Star Ter

Tak jak kolega tutaj napisał, możesz zainwstować w takie przejściówki, tylko uprzednio sprawdzić w specyfikacji urządzenia, czy pokrywa się to z napięciem jakie masz w USA.

Bo jeżeli okaże się, że jednak do prawidłowego funkcjonowania potrzebne jest napięcie rzędu 230V, to trzeba zainwestować w jakiś autotransforamtor. Czyli urządzenie które stosuje się w takich krajach jak USA, Kanada czy Japonia, które wykorzystują w sieci energetycznej napięcie rzędu od 100 do 115V.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl