Uszkodzona instalacja, naprawiać od razy czy nie - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Uszkodzona instalacja, naprawiać od razy czy nie
REKLAMA
REKLAMA

Uszkodzona instalacja, naprawiać od razy czy nie

Awatar użytkownika
Bawor

Witam, uszkodziłem dziś instalację elektryczną przewieszając szafkę, wierciłem dziurę pod kołek i trafiłem na przewód elektryczny którego nie powinno być w tym miejscu.

Podpowiedzcie mi czy mogę zaczekać  z naprawą instalacji miesiąc dwa czy należy zrobić to niezwłocznie?

Uszkodzenie powstało przed chwilą, wiem o nim na 100% bo wyskoczył ogranicznik główny. Jednak po włączeniu nic nie iskrzy, nie syczy i nie wywala ponownie ogranicznika.

 

Naprawić to chciałem jutro z rana ale czy może mogę poczekać do większego remontu który szykuje mi się za 2-3 miesiące?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Lepiej nie czekaj. Jeśli mieszkasz w bloku a sąsiad Cię zaleje to możesz mieć większe problemy. Tak na prawdę nie ma z tym dużo pracy, zbierasz trochę tynku izolujesz uszkodzenia i zaklejasz np glodbandem albo rotobandem.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Marek Miara

nigdy nie należy bagatelizować uszkodzeń instalacji elektrycznych!

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Włodek

Najlepiej niech ktoś inny to naprawi i to jak najprędzej. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Andrzej Wierzbicki

Osoby, które nie mają żadnego pojęcia o napięciu elektrycznym twierdząże jest to zadanie jakiemu każdy zdoła podołaćToteż wypada mieć świadomość elektroinstalacje są jedną z takich spraw na jakiej nie jest dozwolone szczędzić przez zatrudnianie pierwszej lepszej osoby.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Robert Doniecek

no raczej najlepszym pomysłem, jest od razu naprawić. jak potrzebowałbyś tez ogranicznika to tu znajdziesz: http://www.dobrebezpieczniki.pl/pl/c/Ograniczniki+przepi%C4%99%C4%87/71 
bo brzmi, jakby i z nim było coś nie tak

Ostatnio edytowane 16.09.2014 przez Robert Doniecek. Powód: poprawa literówki
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl