Schemat podłączenia opraw oświetleniowych - Młodzi elektrycy/elektronicy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Młodzi elektrycy/elektronicy Schemat podłączenia opraw oświetleniowych
REKLAMA
REKLAMA

Schemat podłączenia opraw oświetleniowych

Brak awataru
Dav P

Cześć. Tak sobie myślę co wykombinowałem. Mam nadzieje, że ten schemat jest okey. W pierwszej oprawie są szybkozłączki. Mogę śmiało zamontować dwie żarówki 60W, czy tylko 2x30W?

http://www23.zippyshare.com/i/6FjCT82g/337171/schematG.jpg

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Pytanie aktualne?

Tu wszystko rozchodzi się o przekrój żył i materiał jakiego wykonana jest obudowa,

jeśli żyły masz minimum 1mm2 to śmiało możesz tam i 1000W podłączyć mowa o łącznej mocy żarówkilub zestawu

natomiast kolejnym warunkiem jest obudowa ( na obudowach jak dobrze kojarzę podawane są wartości max dla żarówek - tych starego typu wydzielających dużo ciepła, przy zbyt dużej mocy plastikową obudowę możesz stopić.)

Jeśli masz obudowy z oznaczeniem max 60W i masz zamiar wkładać żarówki starego typu to możesz włożyć śmiało do każdej 60W, jeśli zasilanie do każdej doprowadzisz kablem o przekroju minimum 1mm2 to możesz takich żarówek równolegle podłączyć kilkanaście po 60W każda (bezpiecznik na oświetlenie to z reguły B16 jak się nie mylę i przekrój żył powinien wynosić 1,5mm2)

Wszystko zależy od przekroju przewodów i łącznego obciążenia

Ostatnio edytowane 24.02.2017 przez Bawor. Powód: dodatki
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Dav P

Muszę poprawić schemat. Połączone kable szybkozłączkami sa w pierwszej oprawie. Żyła to 1,5mm2. Oprawy max. 60W, czyli to wszystko powinno zadziałać i nawet działa. Takie ograniczenie mocy wiążę się głównie z wydzielaną temperaturą, dlatego wybrałem klosz szklany, ale z drugiej strony jest cienka blaszka i plastik. Wszystko podłączyłem i działa, ale nie wiem dlaczego nie działają mi tam żarówki LED, które mam. Zwykłe żarówki działają, ale te LEDowe nie działają. Działają one natomiast w domu. Wejście oczywiście E27. Czy one są tak wrażliwe na temperature? wydaje mi się, że nie powinny.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Ledówki nie są aż tak wrażliwe na temp.,  natomiast mogą być wrażliwe na napięcie, żarówka starego  typu zadziała na każdym napięciu zaświeci mocno średnio słabo ale coś będzie działo, sprawdź jakie masz napięcia w każdym kloszu przypadkowo połączyłeś je szeregowo a 2 ledówki w szeregu nie zaświecą.

Ostatnio edytowane 06.03.2017 przez Bawor. Powód: dodatki
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Dav P

Problem rozwiązany. One nie są podłączone szeregowo. Musiałem je mocniej wkręcić, by zaświeciły. Widocznie mają trochę inny gwint, a raczej ten spód. Żarówka nie dotykała od spodu fazy. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Brawo Ty. 

:) 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl