taryfa weekendowa (G12w) - Energetyka
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Energetyka taryfa weekendowa (G12w)
REKLAMA
REKLAMA

taryfa weekendowa (G12w)

Brak awataru
wojtecki

Jestem klientem PGE i płacę za prąd ok. 1000zł miesięcznie, prowadze gospodarstwo rolne. Od wielu lat korzystam z taryfy G12, w której mam niższą stawkę za kWh nocą i między 13 a 15. Dowiedziałem sie, że PGE ma też taryfe G12w (weekendowa), w której dodatkowo jest ta niższa stawka od 22 w piątek do 6 rano w poniedziałek i zależałoby mi na przejsciu na tą taryfe.

Orientujecie się czy musze spełniać jakieś specjalne wymogi, zeby zmienić taryfe? Konieczne jest podpisanie nowej umowy czy wystarczy jakieś podanie do PGE?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Aleksandr Kowalik

Mam innego dostawce prądu, ale z reguły przy taryfach weekendowych wymagane jest jakieś określone minimalne zużycie energii w ostatnim okresie rozliczeniowym. Nie wiem jak to jest w PGE, najlepiej jak się dowiesz u źródła.

Zwróć też uwagę czy nie masz zainstalowanych starych mechanicznych liczników, które mogą zawyżać zużycie energii, sam to zauważyłem po zmianie na elektroniczne.

Ostatnio edytowane 09.03.2011 przez Aleksandr Kowalik. Powód:
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Stasiek Brański

Wojciechu nie wiem czy już to załatwiłeś, ale w przypadku PGE na G12W musisz mieć zużycie 12 tys. kWh rocznie. To najważniejszy warunek a reszta to formalności. Wiem bo jakiś czas temu zmieniałem i teraz czekam czy zauważe to przejscie w rachunkach ;-)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marek

Wojciechu czy przyjrzałeś się dokładnie swojemu rachunkowi? Czy przypadkiem nie płacisz za moc bierną?

Czy znane ci jest takie pojęcie jak kompensacja mocy biernej, w dzisiejszych czasach również zwaną np. efektywnością energetyczną?

W skrócie płacisz za energię, której nie zużywasz. Czy możesz zeskanować swój rachunek?

Ostatnio edytowane 21.05.2011 przez Marek. Powód: interpunkcja
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
wojtecki

Stasiek- dzięki załatwione, już jestem na nowej taryfie od kilku tygodni, zobaczymy jakie przyniesie korzyści...

Marek- nie znam się na tym za bardzo, ale jasne, rachunek mogę wrzucić, a nawet 2:

rozliczenie zużycia energii elektrycznej

Ostatnio edytowane 12.09.2011 przez wojtecki. Powód:
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl