Uprawnienia elektryczne w Anglii - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Uprawnienia elektryczne w Anglii

Brak awataru
Aleksander Bujc

Zajmuję się elektroinstalacjami w Polsce. Jednak wiadomo biznes raz lepiej raz gorzej. Ponieważ mam teraz takie możliwości planuję wyjazd do Wielkiej Brytanii i tam prowadzić interes.

Czy orientuje się ktoś jak wygląda kurs i egzamin na angielskie uprawnienia elektryczne?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Mariusz Bieliński

Certyfikat (teraz 21 wczesniej 17) zdobywasz w zasadzie tak jak u nas. Uczysz sie do egzaminu w j. angielskim, jezeli masz problem z jezykiem, mozesz korzystac z pomocy tlumacza.

Mnie jednak martwi to podejscie, skoro jestesmy krajami unijnymi to nasze uprawnienia SEP powinny byc respektowane, a nie sa. Tylko zaskarzyc taka decyzje.

Natomiast Norwegia nie nalezy do unii a respektuja nasze uprawnienia, wydajac swoje na podstawie naszych, przetlumaczonych oczywiscie na j. angielski.

Dziwne jest rowniez to, iz kierowcy bez problemu moga sie poruszac po obu krajach pomimo innej strony ruchu.

 

Dla lektury jak najbardziej aktualne

http://www.eca.co.uk/

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Mo mąż 3 lata temu zdawał właśnie egzamin który nazywał się 17th Edition.

Jest to egzamin składający się z 60 pytań i masz na to 2 godzinki. Kurs z tego co pamiętam kosztuje 220 funtów.

Poniżej masz pytanka

angielskie uprawnienia elektryczne

angielskie uprawnienia elektryczne

angielskie uprawnienia elektryczne

angielskie uprawnienia elektryczne

angielskie uprawnienia elektryczne

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Aleksander Bujc

Dzięki wielkie - w czy mógłbym prosić jeszcze o odpowiedzi do testu

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Proszę bardzo:

15 a
16 a
17 a
18 c
19 c
20 b
21 a
22 b
23 c
24 c
25 a
26 a
27 d
28 c
29 c
30 c
31 d
32 c
33 b
34 d
35 c
36 b
37 b
38 a
39 c
40 d
41 d
42 d
43 d
44 d
45 b
46 a
47 b
48 d
49 a

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Aleksander Bujc

A czy koniecznie trzeba w Wielkiej Brytanii robić ich uprawnienia skoro ma się uprawnienia sepowskie? Wiem że np w Norwegii przetłumaczyć i uzyskać norweskie uprawnienia na podstawie polskich bez egzaminów. A Norwegia nie jest przecież w Unii Europejskiej.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Anna Wróblewska

Niestety Wielka Brytania zawsze rządziła się swoimi prawami. Zobacz są w Unii a mają własną walutę, system miar.

Także w przypadku uprawnień elektrycznych nasze uprawnienia sepwskie nic nie dają w Anglii

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Potwierdzam. Znajomy pracuje w Anglii i nasze uprawnienia SEP niestety są nieważne i trzeba tam wyrobić żeby móc pracować w zawodzie

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Tomasz Wójcik

Można narzekać na brytyjskie prawo, ale gdyby w Polsce zastosować ich przepis że nie każdemu wolno grzebać w instalacji w mieszkaniu prywatnym, w sumie bez konsekwencji, to wielu polskich elektryków nie musiało by tam wyjeżdżać.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Unnskyld L
Aleksander Bujc
 

A czy koniecznie trzeba w Wielkiej Brytanii robić ich uprawnienia skoro ma się uprawnienia sepowskie? Wiem że np w Norwegii przetłumaczyć i uzyskać norweskie uprawnienia na podstawie polskich bez egzaminów. A Norwegia nie jest przecież w Unii Europejskiej.


Do tego jeszcze trzeba udokumentowac 3 lata pracy w zawodzie jesli chodzi o monterow w NO. Jako np. commissioning inzynier nie potrzebuje norweskich uprawnien DSB.

Ciekaw jestem czy w GB tez tak jest?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Krzysztof Sobota

Od końca 2008r. nie jestem w temacie egzaminu 17th Edition - teraz jest już nowa edycja? Mam książkę do 17th Edition i dodatkowo oddzielnie testy... chyba już niepotrzebne skoro jest nowa edycja.

Dla mnie nie udało się doczekać do egzaminu pod koniec 2008r. (zapłaciłem, a w tzw. międzyczasie spłukałem się z kasy i wróciłem do PL).

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
PacMan

Czym rożni się nowa edycja od starej 17th Edition?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Adam Kozioł

Witam

Jezeli chodzi o poszczegolne edycje to poprostu uaktualnienia obowiazujących aktow prawnych dotyczacych instalacji elektrycznych.

Pierwsza edycja była ustanowiona w XIX wieku. A obecna 17 chyba w 2008 (dokładnie nie pamiętam nie chce mi się szukać w googlach).

Jeżeli chodzi o egzamin to trzeba wmiarę dobrze znac angielki oraz orientowac się w elektryce.

Ja zdałem 17th Edition miesiąc temu. Polecam kurs prowadzony przez Pana Michała Wilmowskiego

http://www.kursyelektryczne.com/  

Uzyskałem około 95% punktów. Gdzie na studjach to zawsze w ostatnim terminie egzaminy zaliczałem ( jak się płaci za edukację to się człowiek przykłada).

Jezeli ktoś ma jakies pytania służę pomocą.

 

Pozdrawiam Adam K.

Ostatnio edytowane 11.12.2011 przez Adam Kozioł. Powód: błąd się wkradł
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Zielonek

A czy podczas egzaminu można korzystać ze słownika lub pomocy tłumacza?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Adam Kozioł

Nie można mieć żadnych pomocy naukowych. 

Jedyne co mozna miec na lawce to :

Książka  BS7671 - Requirements for Electrical Installations

Kartka papieru

Długopis

Prosty kalkulator (który dostajesz od egzaminatora).

Jednak w książce można mieć własne notatki i przemyślenia, podkreślenia, proste rysunki itp.

Można przetłumaczyć i zapisać w książce kilka definicji lub cos innego.

 

Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl