Elektryczne partactwo - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Elektryczne partactwo

Brak awataru
Stasiek Brański

Witam,
na pewno podczas pracy zdarzyło się Wam spotkać z partactwem, fuszerką i prowizorką, jednym słowem: niefachowym podejściem do tematu instalacji elektrycznych.

Ja przy okazji burzenia ściany działowej podczas remontu mieszkania dla córki natknąłem się na instalację zaizolowaną... foliową reklamówką! Mieszkanie z drugiej ręki, ale nie stare, więc partactwa musiał dopuścić się deweloper.

Jestem ciekaw Waszych doświadczeń. Temat edukacyjny i ku przestrodze!

Zdjęcia mile widziane ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Na dobry początek:

Kto ma ochotę polutować ?? ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Hardstyler

Partactwo? Fuszerka? No tak ale nie wiem czy wiecie że za działania tego typu można posiedzieć? Sam widziałem przy okazji coraz częstszych miejsc budowy domków jednorodzinnych co "elektroinstalator" potrafi zrobić. Przykład: poprowadzenie przewodów instalacyjnych gniazd sieciowych (instalacja budowana na podstawie puszek wtynkowych) pod katem w ścianie a tłumaczył się tym ze pomylił miejsce wybicia otworu puszki łączeniowej, nawiasem mówiąc sprawa została oddana do sądu, twierdził że nic się nie stanie z tego powodu a co by było gdyby...? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

Kolejna sytuacja po poprawnej "zabudowanej" instalacji w mieszkaniu opartej o wszystkie warunki p. poż. i bhp, po jakimś czasie właściciel sam podejmuje decyzję o wymiany gniazda sieciowego (obudowa pękła- z tego co pamiętam) w łazience, w której znajduje się pralka. dodam ze właściciel jest z wykształcenia elektronikiem Dokonuje wymiany z tym że jego żona informuje mojego znajomego o wystąpieniu "kopania" przez obudowę powyższej pralki, okazuje się że właściciel podał na zacisk uziemiający (pot. bolec) przewód N co w sieci TN -C-S jest nie dopuszczalne. Pomylil kolory -  to jest wytłumaczenie ?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Stasiek Brański

Hardstyler, nie zrozum mnie źle, nie chodziło mi o to, żeby sie tymi znaleziskami jakoś chwalić, ale raczej żeby pokazać jakich możliwych błędów należy unikać.

Na pewno różna może być skala i konsekwencje niechlustwa, podejrzewam, że najczęściej dochodzi do tego w sytuacji kiedy "specjalista" zabiera się za przeróbki istniejących już instalacji, tak jak to opisałeś.

Bardzo dobrze, że można wyciągnąć za partaczenie konsekwencje prawne, ale podejrzewam że bardzo rzadko jest to zgłaszane ze względu na niską szkodliwość. Dajmy np. taką częstą niestety praktyke braku uziemienia (wspomnianych bolców) w gniazdkach - czy można coś zarzucić komuś za to?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Jestem po teleinfo serce boli... patrzcie i płaczcie:

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Hardstyler

Fachowa centralka alarmowa

Prawdziwy pajaczek:D widać że czasem ciężko zainwestować w taśmę

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Jakiś czas temu w necie wyłapałem kilka "białych kruków" w temacie, któy założył Stasiek, pozwólcie że zaprezentuję:

Ostatnio edytowane 25.03.2011 przez Bawor. Powód: edycja opisu
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
sebastian pozniak

Bawor, twoje "białe kruki" wcale nie są taką rzadkością... okazuje sie, że tak wykonana instalacja napowietrzna to standard w innych częściach świata, np. w Wietnamie. Byłem ostatnio na urlopie w południowowschodniej Azji, oto jak wygląda ulica wygląda ulica w Hanoi: 

instalacja napowietrzna Hanoi, Wietnam

instalacja napowietrzna Hanoi, Wietnam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl