Wlacznik na dwa klawisze podłaczenie dwoch lamp - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Wlacznik na dwa klawisze podłaczenie dwoch lamp
REKLAMA
REKLAMA

Wlacznik na dwa klawisze podłaczenie dwoch lamp

Brak awataru
Krzysiek Krzysiek

Witam..mam problem a mianowicie..chce zamontować jedna lampę z jedna żarówka na suficie na przedpokoju a druga na ścianie obok też z jedna żarówka...tylko w tym problem iż maja się zapalać każda z osobna z jednego łącznika na dwa klawisze, ze jednym jedna się zapala drugim druga..w puszce w pod starym łącznikiem mam przewód z faza i neutralny nic więcej.. 
Proszę o pomoc jak mam to wszystko zgrać do kupy..i jaki łącznik zastosować, jak podłączyć przewody..kompletnie się na tym nie znam..jakiś dokładny schemat albo zdjęcia?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

sprawa jest raczej prosta, tak mi się wydaje więc :

Jeżeli będziesz miał włącznik z dwoma wejściami i 3 wyjściami to podłączasz kable ze ściany w oba wejścia, miernikiem/probówką sprawdzasz gdzie na wyjściu jest 'zero' i tam podłączasz dwa kable z obu obwodów lamp po jednym z każdego obwodu i to będzie umowne zero, a do pozostałych  dwóch wkładasz po jednym kablu. To  spowoduje że dwa obwody będą'zamykane' niezależnie.

Jeżeli w takim włączniku będą 3 wejścia i 3 wyjścia to jak wcześniej podłączasz lampy robiąc wspólne zero obu obwodów na wyjściu włącznika a na wejściu zwierasz dodatkowym przewodem wejścia umownej fazy. 

Może poniższe schematy trochę pomogą

Powiedz jaki będzie włącznik i po ile masz w nim wyjść i wejść

Ostatnio edytowane 28.06.2011 przez Bawor. Powód: wcześniej głupota wyszła
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
lo
Bawor
 

sprawa jest raczej prosta, tak mi się wydaje więc :

Jeżeli będziesz miał włącznik z dwoma wejściami i 3 wyjściami

A widział ktoś kiedyś taki "włącznik"?? ahahahaha

Ostatnio edytowane 13.02.2012 przez elektroonline.pl. Powód: quote error
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl