wyświetlanie plików mp4 o wadze powyżej 2GB - Android OS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Android OS wyświetlanie plików mp4 o wadze powyżej 2GB
REKLAMA
REKLAMA

wyświetlanie plików mp4 o wadze powyżej 2GB

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witam, czy ktoś z forumowiczów również spotkał się z brakiem możliwości odtwarzania plików wideo w formacie mp4 o wadze powyżej 2GB? Nagrywałem ostatnio prezentacji z EastCampu i 20 minutowe odcinki ważą średnio po 2,5GB i bez konwersji do innego formatu nie możliwe jest odtworzenie tego na PC.

Chodzi tu konkretnie o format mp4 1080p ponieważ w takim są zapisane materiały video. z odtwarzaniem np mkv problemu takiego nie ma, lecz nie mogę wybrać tego formatu do zapisu danych w telefonie.

Będę wdzięczny za sugestnie czym to ruszyć bez konwertowania do niższej rozdzielczości lub innego formatu.

tel samsung i9100 z androidem 2.3.4 rom xxkg5

Ostatnio edytowane 29.09.2011 przez Artur Kulikowski. Powód: poprawki stylistyczne
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Słyszałem kiedyś o czymś takim ale tam był problem Gingerbread że podczas kopiowania plików przez USB wszystkie powyżej 2 GB zostawały uszkodzone i w drugą stronę - kopiując plik przez usb do pamięci telefonu również ulegał uszkodzeniu.

Spróbuj na 2 sposoby - przez wifi lub przerzucić na kartę pamięci  i z karty zgrać przez czytnik ale koniecznie pomiń łączenie telefonu z komputerem przez usb

cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Dzięki za szybką odpowiedź.

Miałeś rację przy kilkukrotnym kopiowaniu materiału przez kabel usb pliki zostawały uszkadzane.

Kopiowanie przez wifi to czasochłonne zajęcie ponieważ z moim routerem G smartphone współpracuje z prędkością ok 6Mbps( ok 750kb/s) ale po około godzinnej procedurze plik się ściągnął i działał!!

Metodę z kartką - znacznie szybszą również przetestowałem i również działa lecz podczas kopiowania pliku większego niż 2gb na kartę po przekroczeniu 2GB rozmiar pliku wchodzi w liczby ujemne i ostatecznie otrzymujemy niby błąd o którym informuje nasz android jednak po włożeniu karty do czytnika w laptopie film działał poprawnie.

Stąd wniosek że to android ma problem z obsługą plików o rozmiarze powyżej 2 GB a właściwie ich przetwarzaniem bo nagrać plik o rozmiarze 2,6Gb udało mi się bez problemu.

 

Podsumuję to tak aby google widziało bo po polsku nie można znaleźć żadnej wyczerpującej wypowiedzi na ten temat.

Przy kopiowaniu pliku wideo o rozmiarze powyżej 2 GB ze smartphone'a z androidem kopiujemy najpierw plik na zewnętrzna kartę pamięci i przenosimy do komputera bądźrobimy to przez wifi.

jeszcze raz dzieki Bawor

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl