Multimetry - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Multimetry

Awatar użytkownika
W.J

Witam

Kupiłem sobie ostatnio multimetr Sanwa 510a. Po przetestowaniu w pracy i w domu okazuje się niezłym przyrządem. Znalazłem jeszcze na You Tube taki filmik pokazowy tego miernika :

Niezły przyrząd za nie duże pieniądze.

A Wy jakie macie doświadczenia ze swoimi multimetrami i jakie firmy preferujecie ?

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane 22.08.2012 przez elektroonline.pl. Powód: wstawienie filmu YouTube
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Kolego W.J ja preferuję multimetry Fluke, natomiast jeśli chodzi o multimetry cęgowe to zdecydowanie Benning. Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
W.J

Witam

Każdy elektryk ma jakiegoś ,,fioła'' na punkcie jakiejś firmy od przyrządów pomiarowych. Ja w pomiarach na protokół używam tylko Sonelowskich ,,batonów'' Czyli MIE-500, MIC-100 oraz MZC-200 i nawet za darmo nie chcę tych kombajnów od Sonela ! A co do Fluke .. Hmm Są za drogie z takimi samymi parametrami jak np Sanwa, Brymen itp. Z Fluke jest jak z Apple za dużo sobie cenią za nazwę i tylko nazwę.

Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
lo

Wiadomo, że elektronik potrzebuje rozbudowany multimetr z wieloma funkcjami. Elektrykom polecam wskaźniki dwubiegunowe. Posiadam Sonela P-3 i świetnie się sprawdza w warunkach terenowych. Przede bardzo poręczny i wygodny podczas prac na istniejących instalacjach, rozdzielnicach itp. Można też nim sprawdzać RCD.

 

http://www.sonel.pl/catalog/products/554

Ostatnio edytowane 26.08.2012 przez lo. Powód: wypiłem sam 0,7 litra i zatrzęsła mi się ręka.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
W.J

Witam

Wszystko było by fajnie tylko mi na ,,starość'' przyszło wykonywać instalacje inteligentne.. I się okazało że na przewodzie łączącym regulator temperatury a czujniki (ok cztery metry) występuje różna pojemność wahająca się między 36 a 42 nF ?! (trochę dłuższy odcinek)  I te z większą pojemnością między żyłami nie działały. No i trzeba było zainwestować w przyrząd ze średniej półki .

Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl