zrąbana instalacja - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

zrąbana instalacja

Brak awataru
mundek kowalski

witam wszystkich serdecznie

drodzy Państwo, szukam podpowiedzi która pomogłaby rozwiązać mój problem

otóż wynajmuję u kogoś tam garaż. jako że jest zimno na jednym przedłużaczu podłączyłem "słoneczko" i "farelkę"

no i po pewnym czasie wszystko padło. wcześniej gdy wywaliło korki to w tym gniazdku nie było prądu i nie świeciła jedna żarówka. po włączeniu korka wszystko było ok. teraz stało się inaczej. korków nie wywaliło. faza jest bo śrubokręt próbówka się pali, a gniazdko nie działa, podłączałem radio itp. tak samo nie świeci ta żarówka która też nie działała jak wywalało korek

może ktoś pomóc ? :(

 

pozdrawiam wszystkich

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

Pewnie gdzieś przewody popaliło - za duży prąd.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
mundek kowalski

no ale faza jest :( aha. jedna żarówka nie działała, a druga jak zapalałem to jarzyła się tak ledwo ledwo ale potem też przestała.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Jakem Taki
mundek kowalski
 

no ale faza jest :( aha. jedna żarówka nie działała, a druga jak zapalałem to jarzyła się tak ledwo ledwo ale potem też przestała.

jw. sprawdź ciągłość przewodów 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Tomasz Elektryk

Proszę sprawdzić miernikiem elektrycznym napięcie,prawdopodobnie upalił się Panu przewód neutralny.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
dominik garczek

Ja miałem coś takiego http://www.mojeforumkolo.aaf.pl/zanikajaca-jedna-faza-vt32.htm

może się przyda ?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Leszek Orzeszek

Opis wskazuje na przerwę na przewodzie neutralnym (powszechnie znanym jako "zero"). Ze swojej strony dodam, że przerwy tego rodzaju występują w miejscach łączenia, czyli w puszkach połączeniowych lub puszkach gniazd, jeśli gniazda są łączone w szereg. Najprościej to zbadać za pomocą żarówki z dwoma przewodami i neonówki/Fazera. Jeśli jest faza, sprawdzamy żarówką czy świeci i wtedy uzyskujemy informację czy w danym punkcie połączeniowym jest ciągłość przewodu neutralnego.

Często w przypadku przerwy w przewodzie neutralnym występuje świecenie neonówki w obu przewodach zasilających.

99 % awarii w instalacji elektrycznej występuje w miejscach połączenia, a przyśpiesza wystąpienie tych awarii podłączenie zbyt dużego obciążenia.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
lo

Moja odpowiedź jest trochę po czasie, ale czy dyskusja nie powinna się opierać na podstawowych pytaniach fachowego elektryka? tym bardziej "wróżącego" on-line?

Podstawowe pytania których tutaj brakuje:

1. Czy ta instalacja w garażu jest już miedziana czy JESZCZE aluminiowa?

2. Jaka jest wartość prądowa "korka"? 6A, 10A, 16A a może np. 32A?

3. Jaki jest przekrój przewodu zasilającego gniazdo do którego został podłączony przedłużacz?

 

Może po prostu kolega ma starą instalację, przy " słoneczku" i "farelce" (domyślam się, że urządzenia grzewcze)  strzelały korki to ktoś równie rozgarnięty jak koledzy z grupy "Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne" doradził:

"zamiast 10A wkręć bezpiecznik 25A, przestanie wywalać"

 

No i okazało się, że przewód N (a może PEN) stał się bezpiecznikiem jak to "eksperci" z forum przytoczyli. To jest oczywiście moja wersja, może z przyczyną uszkodzenia jest inaczej, a może jednak zamiast tytuł "zrąbana instalacja" powinno być "zrąbany znajomy elektryk" hehe :)

 

Jeszcze jeden przypadek, który tutaj nie został przywołany... Przerwa w przewodzie N (ew. PEN) przed garażem. Warto dowiedzieć się czy sąsiedzi mają podobny problem.

 

pozdrawiam,

Robert

cytuj zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl